Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

jAIKS, MAKSAAKO LENKKITOSSUT TODELLAKIN YLI 100 EUROA?!!!!!!!

Vierailija
24.06.2008 |

Kävin eilen katsomassa juoksukenkiä urheilukaupasta ja järjestäen kaikki kengät olivat yli 100 euroa! Mä kuvittelin, että saisin sauvakävelyyn ja satunnaisiin juoksulenkkeilyyn tossut 50 eurolla. Huh, huh.

Paljonko maksoit lenkkareistasi?????

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
24.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

harkita mitä ostaa. Mä kehtaan ostaa tuon hintaisia mutta mies saa kohtauksen.

ap

Vierailija
2/6 |
24.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse maksoin hyvistä juoksukegistäni 139€ ihan mukisematta... Mutta juoksenkin 4-5 kertaa viikossa ja n. 10 km kerrallaan. Tuleehan noita kilometrejä siis.



Sauvakävelyyn ja satunnaiseen juoksuun ei ole pakko ostaa viimeisen päälle hyviä kenkiä, kävely ei rasita jalkoja samalla tavalla kuin juoksu. Aktiivijuoksijalle hyvät kengät on ehdoton juttu!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
24.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. 39,90. Eli uudelleen sinne kauppaan vaan!

Vierailija
4/6 |
24.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ap

Vierailija
5/6 |
24.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lenkkareiden ei tosiaan tarvitse olla viimeisimmän kauden uutuusmuotia, ainakaan minulla.

Vierailija
6/6 |
24.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun on niinkin isosta asiasta kuin säännöllisestä liikkumisesta kyse, minusta olisi hyvä mennä ihan johonkin urheiluliikkeesee ja ostaa sieltä kunnon kengät. Toki Citymarketin alesta saa kympillä kivan näköisiä lenkkareita, mutta onkin eri asia mitä ne tekevät jalalle; kuinka muovaavat kävelytyyliä jne. Kirjoitan tämän itse polvivammaisena, minulla on 129€ maksaneet kengät pelkästään kuntosalille. Kyllä kirpaisi mutta kengän antama tuki on jaloilleni elintärkeää!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme yhdeksän