mitä olet jo tänää syönyt ja paljon painat?
Minä:
2 kuppia kahvia, ruisleipä kinkulla ja juustolla
nyt söin 2 ruisleipää ja 1 sämpylä noilla täytteillä
Pitää alkaa tekee ruokaa ku muksu herää.
ja painoa tosiaa 62 / 161
Kommentit (18)
Aamulla ruisleipää, tomaattia,kinkkua ja juustonsiivu päällä. Kuppi kaffia maidon kera.
Lounaaksi meni pari porkkanaa, ruisleipää, jauhelihakiusausta (valmismoska, oli tehty kuohukermaan) ja pari lasia omenatuoremehua.
-kuppi kahvia maidolla,sämpylä margariinilla ja juustolla, jugurtti ja lasi omenamehua
- 300 g pussi kebab-lihaa ja pari desiä riisiä tacokastikkeella ja kermaviilillä
Kohta otan Magnum-jäden
2 kuppia kahvia, ananasmehua, viili leseiden kera ja vadelmia
välipala: omena
tomaatti-kinkku-munakas
59/166
Söin nuo 9:n aikaan ja nyt on nälkä. Paino 68 kg, pituus 171 cm, alan just nyt laihduttaa.
Kaksi kuppia kahvia ja muutama karkki Mättö-kax pussista...
kupin kahvia ja 2 ruisleipää joissa päällä ohut kinkkusiivu ja juustopalanen. äsken söin tonnikalasalaattia. 165/69 yritän laihduttaa
- Kolme mukillista kahvia mustana, kaksi viipaletta ruisleipää juuston kanssa, palanen mustikkapiirakkaa.
- Lautasellinen tomaattijauhelihakastiketta ja spagettia, palanen ruisleipää, puolikas kurkku, lasillinen kevytmaitoa.
2 viiliä (kevyt, ei rasvaton)
kinkkusämpylä ja 2.5 dL mustikkakeitto (ei sokeriton)
Nuudeleita ja kanaa ja kasviksi kermakastikkeessa
Aamupala: Kuppi teetä hunajalla maustettuna sekä kaksi ruisleipäsiivua, joissa maksamakkaraa, kalkkunaa ja tomaattia.
Lounas: Kaksi keitettyä perunaa, jauhelihakastiketta ja tuoresalaattia. Juomana kevytmaitoa.
Aion myös alkaa laihduttamaan, on kuusi kiloa liikaa nyt. Yleensä painan sen 58kg, mutta nyt muuton jälkeen on tullut alle vuodessa tuo 6kg. Ärsyttää, kun suurin osa housuista puristaa vyötäröltä.
Mukillinen kahvia
Luonnonjugurttia ja hasselpähkinöitä
Vettä, kaksi ruispalaa (=yksi kokonainen), oivariinia, tuoretta basilikaa, viipale juustoa ja tomaatti, omena
Kohta juon kahvia ja syön nektariinin
aamupalaksi lautasellisen puuroa klo 8,
lounaaksi 11.30 6 dl sosekeittoa
nyt pitää vetäistä karjalanpiirakka välipalaksi. Etominen on jatkuvaa mutta pahenee kun ruokavälit pitenee.
Aamiainen: Kaksi mukillista kahvia, lasillinen appelsiinimehua, viipale ruisleipää jonka päällä kinkkuleikettä
Lounas: Peruna-purjo sosekeittoa, salaattia, näkkileipä voin kanssa. Juomaksi lasillinen piimää ja vettä
mehua, berocca, puolikas porkkana, pala ruisleipää voilla ja paljolla juustolla, Ritter sport keksisuklaata :P
mehua, muutama manteli, jäävuorisalaattia, paistettua kirjolohta, muutama Rainbow suklaatäytekeksi
Vaaka näytti ennen noita 62,8, ja tavoitteena olisi vähintään 65, mutta en varmaan lopeta lihotuskuuriani ennen 70:tä. On sitten varaa nirsoilla ja syödä just silloin kun pystyy eikä tarvi ahtaa itseään täyteenkään. Raskaudestakin haaveilen, joten ylimääräinen massa on tarpeen, jos vaikka tulee kova pahoinvointi tai paha närästys lopussa.
Pituus on noin 180 cm.
Aamiainen: Kelloggs fiber on top -kuitumuroja ja mustikkasoppaa, töissä iso muki kahvia mustana
Lounas: salaattia, jossa jäävuorisalaattia, tomaatti, kolmasosa kurkusta, muutama oliivi, oliiviöljyä ja noin 3cm:n pala grillikylkeä.
Välttelen hiilareita ja saan kohtuullisella rasvalla pidettyä itseni kylläisenä. Illalla syön kotona täysjyväpastaa ja tomaattipohjaista jauhalihakastiketta ja salaattia.
Olen syönyt 3 palaa ruisleipää juustolla ja kahvia.
Sama täällä, mulla rv 7+2. Koko ajan pitää mussuttaa jotain ettei tule oksennusta, vaikka se jatkuva syöminenkin on niin inhottavaa kun kaikki hajutkin jo etovat.
-nro 10-
-Mysliä rasvattoman maustamattoman jugurtin kanssa+mehulasi
-sämpylä juustolla, kurkulla, salaattilla, tomaatilla ja paprikalla+kahvi+pari palaa suklaata