Ilmoittautuu mukaan odottamaan :O)!!
Uips, tein jo ekan emämokan, ilmoittaudun ensin mukaan plussanneisiin lapsettomiin, vasta nyt älysin sen olevan varsinaisesti lapsettomuushoitojen avulla raskautuneiden oma foorumi, nöyrin anteeksi pyyntöni!!
Kuitenkin ryhmään tekee mieli mukaan, joten tässä olen, tällaisena:
Vuoden yrittämisen tuloksena, ensimmäisen lapsettomuustutkimuskäynnin jälkeen (hedelmöitys oli tapahtunut ironisesti 3 päivää ennen tutkimuskäyntiä) oli todettava kolmen positiivisen raskaustestin jälkeen, että piru, nyt se sitten oli kuin olikin tärpännyt!! Ihan vain varmistaakseni vielä naurettavat kolme raskaustestiä todeksi, piipahdettiin vielä Bruno Cacciatoren pakeilla kuulemassa pieni sydämensyke ja lasketuksi ajaksi täsmentyi 12.10. joten nyt mennään viikkoja 6+3. Kauhistus kun ihanaa (ja samalla pelottaa pirusti että jos loppuukin raskausoireet tai alkaa vuoto, mutta taistelen niitä mörköjä vastaan ja yritän nauttia).
Mulla varsin jäsentymätöntä täällä vallitsevien kirjoittamattomien sääntöjen viidakko, mutta kiva liittyä seuraan ja aloittaa tutkimusmatka vanhemmuuteen ja vauva-sivuihin :O)))!!!
Kommentit (2)
Kiitos, mielissä on pikkuiselle pursotettu putkilokaupalla pikaliimat, tarraliimat, erikeepperit, superhypermegastrong-liimat, ja aina vaan jänskättää että riittääkö sekään ;O)))!
Kiitos myös vinkistä, lähden etsimään pinoa :O)!!
Onnellista odotusta sinulle!!
ja tarraliimaa mukaan pikkuiselle. Täällä on lokakuisille oma pino, mistä varmaan löytyy paljon vertaistukea.
Onnea odotukseen!
Eliador ja vimpula 24+6