mitä mieltä miehestä jolla on selkäreppu
Siis työpaikalle tulee sen kans. Onko ukkomiehilä selkäreppua?
Onko joku ikisinkku?
Kommentit (43)
Onko läppäri repussa, kätevä käyttää.
[quote author="Vierailija" time="13.05.2015 klo 00:30"]Onko läppäri repussa, kätevä käyttää.
[/quote]jaa saattaapi olla
Mulla mies kulkee töihin reppu selässä. En tiedä mitä kaikkea roinaa se siellä mukanaa raahaa, mutta se painaa ku synti.
No mitäs muita vaihtoehtoja löytyy? Salkku, muovikassi, käsilaukku.
Salkku voi olla tyyliin liian muodollinen, tai vain epäkäytännöllinen. Ja noi muut.. no niin.
Olisin huolissani vasta jos olis vyölaukku.
Miten ihmeessä se reppu vaikuttaa seurustelutilanteeseen?
[quote author="Vierailija" time="13.05.2015 klo 00:33"]
Mulla mies kulkee töihin reppu selässä. En tiedä mitä kaikkea roinaa se siellä mukanaa raahaa, mutta se painaa ku synti.
[/quote]
Sama meillä.
Pidäksä sitä reppua rennosti niiku yhellä olalla? Vai onko molemmilla olilla ja roikkuu perseen päällä silleen gängstasti?
Vyölaukku on ihan hyvä, mutta selkäreppu parempi kun sinne mahtuu enemmän tavaraa ja kädet heiluvat mukavasti sivuilla päinvastoin jos kantaisi salkkua.
Mä käytän reppua, koska pitää kantaa kaikenlaista roinaa, se on kätevä.
Mullakin on reppu töissä ja olen nainen. Kulkee läppäri ja paperipinkat kätevästi. En ole jaksanut kiinnostua siitä, onko joku repustani mahdollisesti jotain mieltä.
Reissumiehen reppu ja naisen tiukka peppu, ne sisältöä elämääni tuo.
Ajattelen, että on hankkinut selälle fiksun ratkaisun tavaroidensa kuljettamiseen. Ja että kulkee ehkä pyörällä töihin kuten itsekin kuljen. Ja että hänellä on ehkä lapsia joita täytyy viedä/hakea päivähoitoon, siinä puuhassa kannettavan olkalaukku tai varsinkin salkku ovat erittäin epäkäytännöllisiä, aina iskeytyvät jonkun päähän tms.
Ympärivuotisessa työmatkapyöräilyssä erinomaisen kätevämpi reppu on kuin toistaiseksi yksikään omistamani salkku, tai muu laukku malli
Up