Kuinka näyttää aidolta punapäältä?
Olen perusblondi, en saa pisamia, mulla on oliivinvihreät silmät ja vaaleanruskeat kulmat + tummat ripset.
Värjäsin nyt kuparinväriset (ei räikeät) hiukset ja kaipaisin vinkkejä millä saada "feikkiyttä" pois että tukka sointuisi naamaan..
Kommentit (44)
[quote author="Vierailija" time="06.03.2015 klo 17:07"]Ensimmäinen ohje perusblondille punapääksi muuttumiseen on, että sulje suusi.
[/quote] Saisinko nyt jotain kunnon vinkkejä .....
Ap
Kun mulla oli punaiset hiukset vaalensin kulmani ja värjäsin ne sitten samalla värillä kuin hiukseni. Sokoksen Gosh-meikeistä löytyi myös punertava kulmakarvatussi. Lisäksi käytin kuparinväristä silmänrajauskynää, jotta silmät näyttäisivät vihreämmiltä.
[quote author="Vierailija" time="10.03.2015 klo 15:45"]Voit tehdä itseruskettavalla ja superpienellä pensselillä pisamia. Muista ettei niiden välimatka saa olla tasainen vaan kuten oikeissakin sinne tänne nenälle siroteltu. Ja ihan pieniä.
[/quote] Itseruskettava ei toimi, vaaleanruskealla kulmavärillä saa hyviä!
Mulla on punaset hiukset (tai no ei nyt ihan punaset, mutta punapigmentti voimakkaana) ja pisamia ja inhoan ja häpeän itseäni niiden takia. Haluisin olla blondi! Ugh :(
Pysy blondina, blondit on kauniita :)
Sun on pakko vetää pillunkarvatkin punaiseksi. Muuten sun aitous paljastuu heti.
Hennalla tulee muutenkin aidompi tulos. Tosin hennan laittaminen blondiin tukkaan voi olla eksoottinen kokemus :)
[quote author="Vierailija" time="11.03.2015 klo 08:26"]
Kuka vittu on henna?
[/quote]
Kalinainen.
Olisit vaan Ap se "perusblondi". Ne on just kaikkein hotimpia. Vedät siniset farkut jalkaan niin kaikki miehet haluaa sua.
[quote author="Vierailija" time="11.03.2015 klo 08:30"][quote author="Vierailija" time="11.03.2015 klo 08:26"]
Kuka vittu on henna?
[/quote]
Kalinainen.
[/quote]
Ai Leuka..joo joo.
Millä ihosi muutat vaaleaksi, entä pinpinkarvat ja ne pisamat?
Blondi pisamilla on älyttömän seksikästä...
Toi alapääkarvajuttu on niin väsynyt. Ei punapäällä mitenkään välttämättä ole punaista "alakertaa". Oma alapääni mätsää vaaleanruskeisiin kulmakarvoihin, ei luonnonpunaisiin hiuksiin. Pisamia saan nenänvarteen vain joinakin kesinä.
Aloittajaa olisin kehoittanut käyttämään säännöllisesti kuparinväristä tai muuten punasävyistä sävyttävää tehohoitoa, sillä varmaan saisi punertavaa sävyä siihen omaan "perusvaaleaan" tukkaan. Ei tarvitse kokonaan lähteä muuttamaan omaa väritystä joksikin toiseksi.
Kokeilin sitä kulmakarvaväri-pisama-kikkaa ja toimi ihan älyttömän hyvin ja näyttää ihan aidoille!! :) kiitos neuvon antajalle!
Ap
[quote author="Vierailija" time="11.03.2015 klo 08:34"]Olisit vaan Ap se "perusblondi". Ne on just kaikkein hotimpia. Vedät siniset farkut jalkaan niin kaikki miehet haluaa sua.
[/quote] En mieti miehiä hiusväriä yms. valitessani, ja poikaystävä tykkää punapäistä..
Ap
[quote author="Vierailija" time="11.03.2015 klo 08:26"]
Kuka vittu on henna?
[/quote]
Ei helvetti sun kanssas :DDDD
[quote author="Vierailija" time="14.03.2015 klo 06:03"]Toi alapääkarvajuttu on niin väsynyt. Ei punapäällä mitenkään välttämättä ole punaista "alakertaa". Oma alapääni mätsää vaaleanruskeisiin kulmakarvoihin, ei luonnonpunaisiin hiuksiin.
[/quote]
Ensimmäinen ohje perusblondille punapääksi muuttumiseen on, että sulje suusi.