Mistä kyse tässä Noora Karman tilapäivityksessä?
Kommentit (12)
Tietääkö joku, mitä tämä seiska-avautuminen piti sisällään?
Kommenteista päätelleen vissiin vihjailltu siihen suuntaan, ettei Nooralla oo kaikki inkkarit kanootissa?
Onko Karma eronnut siitä ulkomaalaisesta miehestään, vai joskus kauan sitten jostakusta toisesta?
Seies vinkuu että Noora jätti. Ei saanut naida ketä tahtoo.
Noora väittää yhtä ja ex-mies toista. Seiskan juttu miehen kertomana antoi Noorasta melko kylmän ja tunteettoman kuvan. Noora kommentoi ex-miehensä olevan mieleltään sairas. Sana sanaa vastaan.
Luin sen jutun ja voin sanoa, että heti kyllä tiesin että Karma nostaa siitä jutun ja aivan syystä. Ex väittää lehdessä että Karma on mm. keksinyt ansioluettelonsa, että Karma on mentalisti exänsä ansiosta, ja vihjaa myös että Karma olisi ollut väkivaltainen, ja kuinka Karma käyttää lapsiaan aseena, ja miten Karma on pettänyt miehiään ja nainut heitä rahan takia yms. Siis ihan sanomattakin selvää että täyttä paskaa se juttu oli, sen verran katkeraa paatosta se oli.
Ihmettelen miten Seiska suostuu julkaisemaan noin törkeää juttua, ja kahden aukeaman verran oli tästä ääliöstä vielä sitä juttua?? Jos se juttu olisi edes yritetty tehdä neutraaliksi, voisi joku ajatella että siinä on jotain perää, mutta siinä kyllä käytännössä mollattiin Karmaa niin karmealla tavalla että minä olisin myös nostanut kunnianloukkaussyytteen. Jutulla saattaa olla vaikutusta Karman uraan, vaikka en usko että ko.italiaanon juttuihin kukaan uskoo.
Ehkä nolointa siinä jutussa oli se, että miehen mukaan Karma ei olisi mitään ilman häntä ja mies syyttää Karmaa siitä, että Karma ei muistanut kertoa hänelle että Suomessa täytyy ottaa D-vitamiinia että ei masennu. Noora oli kuulema itsekkäästi vain itse syönyt D:tä ja miesparka oli masentunut Suomessa koska ei tiennyt että täällä täytyy syödä vitamiineja. Ihan älytöntä paskaa.
Luulen kuitenkin että jutulla on siltä osin ratkaiseva merkitys, että ei tarvitse enää miettiä kenen syy se niiden huoltajuusfarssi on. Mies on ihan selkeästi narsisti ja jollain tavalla päästään sekaisin, ei kukaan täysipäinen lauo tuollaisia asioita. Katkera äijä, tsemppiä Noora. <3
[quote author="Vierailija" time="23.11.2014 klo 21:59"]
Noora väittää yhtä ja ex-mies toista. Seiskan juttu miehen kertomana antoi Noorasta melko kylmän ja tunteettoman kuvan. Noora kommentoi ex-miehensä olevan mieleltään sairas. Sana sanaa vastaan.
[/quote]
Sana sanaa vastaan, really? Mulla ei ole ollut mitään mielipidettä Karman jutusta ennen tätä, en ole koskaan edes tuhlannut ajatustakaan siitä millainen elämä mentalistilla on. Mutta luin Seiskasta jutun kun eteen sattui, ja nauroin. Missähän sfääreissä se miesparka elää, en tiedä, mutta jutusta näkee kilometrin päähän että se on laskelmoitu narsistinen kosto siitä että nainen ei suostunut äijän tahtoon. Mies on sellaisesta kulttuurista missä naisen kuuluu olla miehen alaisuudessa, ja missä mies on perheenpää. Karma taas itse on maasta missä tasa-arvo on kohdallaan ja missä suhteen toinen osapuoli ei alenna toista vain siksi, että toinen on nainen ja toinen mies. Miehen kunniaa on loukattu, koska nainen jätti ja pärjää ilman häntä. Karma kuohitsi tuon patriarkaalisen sovinistin henkisesti, ja se oli sille aivan oikein. Oppiipahan olemaan, että suomalaiset naiset eivät ole mitään saatanan pallinpyyhkijöitä.
Jos juttu olisi ollut edes jotenkuten uskottava, siitä olisi pitänyt ilmetä jotain muutakin kuin Karman systemaattista haukkumista. Kahden aukeaman verran herjoja, haukkuja, solvauksia ja selkeitä valheita. Karma ei ole missään vaiheessa sanonut exästään lähellekään mitään niin pahaa mitä tuossa jutussa oli, jos olisi niin siitä olisi varmaan joskus jossain lukenut. Eikä ole silmiin sattunut missään.
Noora on fiksu ja toi lapset tänne ennen eroa. Ja miehen myös.
"Noora söi itse d-vitamiinia eikä kertonut minulle että niitä pitää Suomessa syödä. Siksi masennuin."
Aikamoinen mentalisti se Karma, kun kykenee aiheuttamaan toiselle sairauden. Paitsi että tämä dille väittää että hän on luonut Noora Karman, eli hänen mukaansa Nooralla ei ole mentalistin kykyjä. Lääkkeet, perhaps??
"On Nooran syy, että en näe lapsiani."
Nooranko se pitäisi ne lapset lennättää Italiaan? Eiköhän se ole etävanhempi joka lentelee jos toisessa maassa asuu.
"Olin naimisissa kun tapasin Nooran, mutta minun oli pakko jättää vaimoni. En kyennyt elämään kaksoiselämää, toisin kuin Noora."
Anteeksi mutta mitä vittua? Äijä sysää Nooran vastuulle oman avioliittonsa rikkomisen, sen sijaan että kantaisi vastuunsa itse.
"Noora heitti minut ulos kauhean julmalla tavalla, ilman puhetta tai huolta siitä kuinka toinen pärjää."
Aikuinen mies, kerää ittes??
Naamapalmu koko tyyppi, ja voin vaan kuvitella miten Karmaa ottaa aivoon että Seiska on tollasta paskaa painattanut. Jos olisi Karma, niin nostaisin syytteen myös Seiskaa vastaan.
Mies ei saanu naida muita, aika niuhoa Noora!
Veikkaan entisen aviomiehen Seiska-avautumista. Tosin en edes tiedä mitä se mies tarkalleen sanoi.