Mitä Laajasalon murhauhrin koiralle tapahtui?
Lopetettiinko se raukka kun emäntä tapettiin? Eikö se ollut alunperinkin löytökoira?
Kommentit (6)
[quote author="Vierailija" time="23.10.2014 klo 10:54"]Se on edelleen Viikissä ja toivottavasti saa uuden paremman kodin :)
[/quote]
"Paremman"? Eiköhän sillä koiralla ollut hyvä koti ennenkuin hullu tappoi omistajan
[quote author="Vierailija" time="23.10.2014 klo 10:54"]Se on edelleen Viikissä ja toivottavasti saa uuden paremman kodin :)
[/quote]
Kyllä sillä oli hyvä koti murhan uhrin luona. Toivotaan että saa yhtä hyvän uuden. Parempaa ei varmasti saa.
eikö se mennyt Viikin löytöeläintalolle, josta etsivät sille uuden kodin. Varmasti hyvä käytöksinen koira kodin saa, vaikka taustalta olisikin rescue.
Se on edelleen Viikissä ja toivottavasti saa uuden paremman kodin :)
Kiva kuulla! Mulle tuli paha mieli sen koirankin takia, vaikka tietenkin emännän kohtalon etovuus menee kirkkaasti ohi. Mutta kamalaa kun tuolla koiralla kävi taas niin huono tuuri omistajan suhteen.
Käsitin että joku naapuri oli jo sen sieltä Viikistä hakenut. En muista mistä luin, minfon jotain linkkiä klikkailin.