taas istumassa
vessassa! Tälle illalle jo kuudetta kertaa, kun vatsa on sekaisin ja löysää tulee joka kuitenkin jumittaa hetkeksi sisälle ja polttaa ulos tullessaan niin helvetisti. Toistuvaa ja tekee mun olon tosi heikoksi ja kun tarpeeksi kauan jatkuu olotila helpottuu vasta kun verta tulee. Pienikin huikka vettä ja hetken päästä taas vessaan. Ei kai mulla voi olla joka viikko vatsatauti? Tuntuu kuin mulla olisi myös jokin tukos tuolla jossain jonka takia en saa tyhjennetty suolta yhdellä istumalla. Välillä lopetan yhden session ja nousen ylös laittaakseni housut jalkaan ja äkkiä takaisin kun tuleekin taas hädän tunne uudelleen. En tiedä mitä tehdä, lääkärille olen kertonut tästä mutta sen kummemmin tutkimatta pistää sen olankohautuksella stressin piikkiin vaikka sellaista en ole antanut aiheeksi epäillä eli elämäni on tasapainossa muuten jos tätä ei oteta lukuun...aika hyvin multa jos nää mun oireet on mun päästä kiinni.
Kommentit (9)
Mulla tulinen ruoka polttelee ulos tullessaan jos täytyy monta kertaa kakata (yleensä löysällä). Oletko käynyt esim juoksemassa tms? Mulla(sori kokoajan minäminä vertaus mutta en ole asiantuntija) menee ajoittain lenkin jälkeen vatsa sekaisin ja silloin nimenomaan saattaa poltella ja käyn esim. 2h sisään 8x "sessiolla". Voisko johtuu edellä mainitusta?
Tulin tänään mökiltä jossa olin 3,5 viikkoa. Ekana aamuna siellä vatsa sekaisin ja sitten ei mitään. Kun tulin takaisin kotiin tänään, vatsa heti sekaisin tunnin jälkeen kotiinpaluusta . en lenkkeile mutta pyöräilen silloin tällön kun olo sen sallii.
Ainoa asia minkä ehdon kotona tehdä oli se että join vettä.
No ei sua kovin heikota kun jaksat sieltä pöntöltäkin palstailla.
Ja nyt en oo veskissä enää mutta sängyssä olen vaikka on tunne siitä että pitäisi olla veskissä mutta ... Jotenkin pelkään jo mennäkin sinne.
Laihtunut ja kalpeakin olen, yleisolemukseltani jotenkin väsähtänyt. Ruokavalion muutokset ei auta ja nyt olen alkanut epäilemään aiheuttajaksi talousvettäkin. Mietin jo että keitän kaiken juomani veden! Joo-o, netti väittää että kaupungissamme on maan parhainta vettä, mutta mitäs jos tämä johtuukin talostamme ja sen putkistosta? -80 luvulla rakennettu vuokrarivari.