Kauhea vauvakuume!miten tästä eroon?
Kommentit (11)
Mulla ei auttanut muu kuin raskautua ja synnyttää lapsi! Tosin kuume voi muuttua krooniseksi ja jäät siihen koukkuun....odotan neljättä! En tiedä, hellittääkö kuume tämänkään lapsen jälkeen! Kaikki lapset toivottuja ja yhtä rakkaita!
siemenet vaan sisään niin alkaa hellittämään :)
Mene vierailulle perheeseen, missä vaikea murrosikäinen. Kun mietit sitä huolen määrää, mitä se tuo mukanaan, niin ehkä mielesi muuttuu. Helpommallakin tästä elämästä voi selvitä.
Minulla on 4-vuotias oleva kauhukakara.;) se hieman asiaa helpottaa,kun miettii vauvaa tähän. Mutta ei tarpeeksi.
Jep, yön yli vierailu perheissä, jossa on eri-ikäisiä lapsia.
Loppuviikon voit vaikka laittaa yöllä kellon tunnin välein soimaan ja heijata tyynyä puolen tunnin ajan ym., onhan näitä.
Ja on sanonta että naiselta jää aina se yksi lapsi puuttumaan. Muista myös että pitää toivoa lasta,ei vauvaa!
[quote author="Vierailija" time="17.12.2013 klo 11:23"]
Voi ei. Pusipusi:)
Kiitos 8!
[/quote]
Ole hyvä vaan;) Itse odotan tässä neljättä!:D
8
http://www.vauva.fi/keskustelu/3901056/ketju/mita_ihanaa_on_perhe_elamassa
Auttaisko tuo ketju? ;)