Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten tapahtuu S-ketjusta eroaminen

03.04.2008 |

siinähän saa käteen sen 100¿ jonka asiakasomistajuuteen tarvii, eikö? Mutta kuinka eroaminen tapahtuu, onko siihen valmista lomaketta?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
03.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osuuskuntalaissa on määräykset siitä, että ei ole S-ketjun keksimää. En tiedä onko lomaketta.

Vierailija
2/7 |
04.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

olin lukenivani jostain, et heti jonkun lomakkeen täytettyä sais? Olen varmaan ymmärtäny väärin?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
04.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

eroaa, on oltava loppu ja olisko sit vielä tilinpäätös tehty. Mutta kannattanee kysyä omasta s-kaupasta.

Vierailija
4/7 |
04.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

että rahat saat takaisin vasta ensi vuonna. Meillä vaihtui s-ryhmä Suur-Savosta tänne Keskimaahan muuton vuoksi. Erosimme Suur-Savosta, joten se " mikäs sen jäsenmaksun nimi nyt onkaan" palautettiin seuraavana vuonna meille. Uusi maksettiin toki heti Keskimaalle. Nimenomman tuo tilinpäätös pitää olla tehty.

Vierailija
5/7 |
05.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäkin muutin Keskimaan alueeltaq Eekoon alueelle joulukuussa. menin vaan tänne uuden paikkakunna prismaan asiakasomistajapalveluun ja tehtiin paperit, että vaihdoin keskimaalta eekoohon. ja sain s-tilille palautksen jäsenmaksun erotuksen, kun on pienenmpi täällä uudessa.

Vierailija
6/7 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä tuo eroaminen ja uusi liittyminen tapahtui jo vuonna -98. En kyllä muista, että meille olisi edes tarjotttu mahdollisuutta siirtää omistajuutta. Samoin vuonna -92, kun muutin opiskelemaan Suur-Savon alueelle, ensin erosin vanhasta ja sitten liityin uuteen. Nykyisin varmaan tehty helpommaksi ja voi siirtää omistajuuden.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

onnistuu esim. Prismojen info-pisteistä saatavalla lomakkeella. Hok-Elannon alueella osuusmaksun saa heti ulos, joko käteisellä tai pankkitilille. Myös muiden osuuskauppojen ulosmaksut kyllä onnistuvat eli osuusmaksun saa heti ulos kun erolomake on täytetty.



" S-ryhmäläinen" =)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi viisi