Osaisko joku Helsingissä tai Vantaalla asuva auttaa?
Olen juuri muuttanut Vantaalle ja nyt pitäis ekaa kertaa mennä bussilla niin etten mene päätepysäkille asti.
Eli bussilla 623 pitäis jäädä Päijänteentien pysäkillä pois, tulen siis Vantaalta päin. Kertoisitko jonkun hyvän maamerkin minkä kohdalla pitäis painaa nappia? Olisin tosi kiitollinen tästä tiedosta. Kiitos.
Kommentit (5)
Eli jos mun täytyy jäädä kymmenennellä pysäkillä pois, painan nappia sen yhdeksännen jälkeen.
Eli iso risteys, vasemmalla apteekki+ toisella puolella videovuokraamo, oikealla kampaamokoulu, ratikkakiskot kääntyy oikealle.
Vallillassa on Päijänteentie. En vaan ole koskaan käynyt siellä päinkään. Mietin vain sitä etten nää niitä pysäkkien nimiä ja kuski on ulkomaalainen. Mut kiitos kuitenkin, yritän selvitä.
kuskien pitää suomea sen verran osata, että kykenevät asiakaspalveluun ja toisekseen, heidän on myös osattava reitti. :)
Laita reittisi tuohon ja pyydä sitä näyttämään lisätietoja ja valitse " tarkka pysäkkilistaus" . Sitten seurailet pysäkkejä millä pysähdytte. Päijänteentie on vissiin Vallilassa?