Outoa, että apteekissa myydään homeopaattisia
tuotteita! Onko kaikissa apteekeissa? Haluan boikotoida sellaisia apteekkeja, jotka moista roskaa myyvät.
Kommentit (9)
alunperinkin lääkkeet ovat peräisin kasveista, nyt kun niitä tehdään myös keinotekoisesti, lääkefirmat ne isoimmat voitot tekee.
Jopa ihan saksassakin lääkäri määrää usein luonnonmukaisen hoidon. Se kun on vaan niin paljon parempi keino kuin keinotekoiset pillerit.
alunperinkin lääkkeet ovat peräisin kasveista, nyt kun niitä tehdään myös keinotekoisesti, lääkefirmat ne isoimmat voitot tekee.
Jopa ihan saksassakin lääkäri määrää usein luonnonmukaisen hoidon. Se kun on vaan niin paljon parempi keino kuin keinotekoiset pillerit.
tai jos uskoo, että pelkkä vesi parantaa, niin sitten tietenkin ihan ok... Jotkut varmaan ovat lukeneet tapauksesta, kun joukko skeptikkoja päätti tehdä homeopaattisen itsemurhan, ja kas, eivät onnistuneet, kun siis "myrkkyttivät itsensä pelkällä vedellä".
Homeopatia on luonnomukainen lääkintä, miten saat siitä ei luonnonmukaisen?? =))
Luonnomukaiseen hoitoon, toki kuuluu myös ihan ruokavalio ja kasvilääkintä ymv.
Vaikeaa joo.
Mutta jokainen tekee kehollaan mitä haluaa eks vaan?
Moni on saanut itselleen ja lapsilleen hoidon homeopatiasta ja mikä tärkeintä, pysyneet terveinä ja ovat hoitaneet syytä eikä oiretta.
Mutta jos haluaa vetää antibiootteja ja särkylääkkeitä ja tuhota omat bakteerit suolistosta yhden kuurin takia vuodeksi ja laskea sen myötä omaa vastustuskykyään saadakseen uuden kuurin niin mikäs siinä, lääkefirmahan siitä rahat saa.
Oikea ruokavalio pitää terveenä hyvin pitkälti.
Saksalaisnäkökulmasta naurattaa noin junttimainen takapajulapäivitys, oikeesti :D. Kaikki mikä on uutta ja erilaista ja tässä tapauksessa perinteisten globaalien ja jättimäisen lääkebisneksen ulkopuolella (siihen verraatuna homeopatiahan on paljon pienemmässä mittakaavassa) niin apua, muutoksia!
Siis kun täällä on homeopatia jokaisessa apteekissa, ja Suomessa on jossain apteekissa nyt tällainen uusi ihmeellisyys, niin onhan se nyt aivan järkyttävää! :D Vetäkää vaan niitä antibioottejanne ja muita lääketeollisuuden onnistuneesti lanseeraamia myrkkyjä, ja sulkekaa silmät.
vain todelliset tyhmyrit maksavat pelkästä vedestä! Sitähän homeopaattiset tuotteet todistetusti ovat, eivätkä ole edes edullisia.
homeopatian voi ehkä sanoa olevan luonnonmukaista lääkintää (en kyllä itse sanoisi ihan niinkään), mutta et voi sanoa "homeopatia on luonnonmukainen lääkintä". Ellet huomaa eroa, et ehkä ole ihan suomalainen, missä tapauksessa onnittelen oikein sujuvasta vieraan kielen kirjoittamisesta.
Bisnes on bisnes.
Kyllä niissä lääketehtaidenkin tuotteissa on paljon tyhjänpäiväistä, tarpeetonta ja jopa vaarallista kamaa, joita meille markkinoidaan niin kamalan tarpeellisina.