Ihmettelin tänään uimahallissa pukuhuoneessa.
Kun puettiin niin siinä samalla kaappirivillä oli pari muutakin nuorta naista. Oltiin oltu samassa uimaryhmässä. Minä puin itseni niin että laitoin pyyheliinan sivuun ja aloin pukemisen ilman rihman kiertämää.
Viidestä naisesta kolme puki pikkuhousut pyyheliinan suojissa samoin rintsikat itseään piilotellen. Ja he olivat minua paljon parempi kroppasia. Se toinen joka puki myös itsensä ilkosen alasti, oli minua "isompi".
Mikä alastomuudessa ujostuttaa?!
Kommentit (18)
Etenkin, jos on kuitenkin pesutiloissa ollut alasti.
Ehkä joitain ujostuttaa se pyllistely jota pikkuhousujen pukemisesta koituu?
ap
on tosi hassua sitten pukuhuoneessa piilotella.
he varovat kännykkäkameroiden kohteeksi joutumista.
Ehkä ne huomas että sä kyyläät niitä?
Jos ne tosiaan siinä kahdessa sekunnissa sen kyyläämisen havaitsivat. Suurinosa huomiostani keskittyi omiin vaatteisiini ja jutteluun =)
ap
niin niitä vielä ujostuttaa enemmän ...
Mikä alastomuudessa ujostuttaa?!
Oma keho ja alastomuus ovat intiimejä ja henkilökohtaisia asioita (ainakin joillekkin meistä). Miksi itseään ei saisi peitellä ja alastonta vartaloaan ujostella vieraiden ihmisten edessä?
enkä halunnut enemmän muhkuroitani paljastaa kyylälle joka vielä pahimmassa tapauksessa raportoi av-palstalle.
T. se sinua "isompi"
ja minulla on alapäässä pieni karvatupsu. Peitin itseni kun ajattelin, että kohta on joku aloitus taas täällä, että limapilluinen rämemajava oksetti palstamammaa uimahallissa ja palstamamman piti luisilla sormillaan vielä työntää kynsiään naisten häpyhuulten väliin tonkiakseen ja raotellakseen, että oikein näki, oliko niillä karvoja vai ei.
enkä halunnut enemmän muhkuroitani paljastaa kyylälle joka vielä pahimmassa tapauksessa raportoi av-palstalle.
T. se sinua "isompi"
Se "isompi" pukeutui aloituksen mukaan itseään peittelemättä.
Minullakin oli se sellainen kalkkunaiho..vai mikä se nyt on av luokituksella, ja roikkomaha. Mutta en jaksanut välittää jos se jotain muuta nyt sattu kiinnostamaan ja vaikka olisi avauksenkin tänne halunnut tehdä.
Ja olen 90% varma että yksikään teistä ei ollut kanssani samassa pukkarissa.
Ja tosiaan se yksi luki huonosti, se "isompi" oli yhtä avoin kuin minä.
Elijatkossakin saatte minun pöheikköä ja läskejä arvostella.
ap
eivät ole yhtä valaistuneen sinuja sen kanssa että muut ihmiset näkevät heidät alastomina. Asiaan saa perspektiiviä kun juttelee sellaisten ihmisten kanssa joiden taustaan ei kuulu saunakulttuuri. Irlantilainen ystäväni esitti sellaiset 70 lisäkysymystä kun huomautin että saunassa ei istuta pyyhe päällä ja että perheet näkevät toisensa alasti anoppeja myöten.
Antaa toisten peitellä jos tahtoo, moni varmaan suihkutiloissakin pesee itseään seinään päin.. Ei kaikki halua esitellä intiimipaikkojaan muille:)
Mä ainakin olen hieman varovainen tän pikkukaupungin pukuhuoneessa, koska jos sen oven avaa ja ohi menee just miehiä käytävällä kohti omaa pukuhuonettaan niin melkoiset näkymät ne saisi:) On siis käytävä heti oven takana josta mennään ulkovaatteissa sitten eri osastoille, niin kyllä pyyhkeellä alaosastoni pyrin peittämään.
ja olen itsekin ihmetellyt asiaa. Ehkä hän häpeää vartaloaan. Itse en häpeä ollenkaan, vaikka en tosiaankaan vastaa muotikauneusihannetta. Minä kuitenkin pidän kropastani, koska olen iloinen siitä, että olen terve.
No käyn 2-3 krt viikossa muksujen kanssa myös uimahallissa. Ei tulis mieleen tuollainen "salamyhkäisyys" mitenkään. Karvat olen pitänyt kokonaan poissa viime vuosina ja ei sekään saa tuollaista tekemään.
pukkarin puolella riiisutaan ja puetaan piilossa, suihkussa uikkarit päällä, mutta hallin puolella voi ihan hyvin keekoilla valkoisissa märkänä läpinäkyvissä bikineissä :)
että minä voin ihan avoimesti seistä alasti ihmisten edessä, mutta pukea/riisua en tykkää edes oman mieheni edessä.
on tosi hassua sitten pukuhuoneessa piilotella.