Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Av-mammat nyt testiin: oletko hyvä vanhempi?
23.01.2011 |
http://myparentingskills.com/
yllä linkki testiin.
ja tulokset ruodittaviksi!
Kommentit (4)
Outoa testissä oli, että uskonnollinen kasvatus oli niin keskeisessä roolissa. Niin kai jenkeissä. Siitä sain huonoimmat pisteet, 36 %, emme kuulu kirkkoon. Minusta hyvän kasvatuksen mittari ei ole se, käykö uskonnollisissa tilaisuuksissa (joskus päinvastoin ;-)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
mina@enkerro.fi
...tulokset tulee testin jälkeen ruudulle, ei tarvitse olla oikea sähköpostiosoite.
Alue: Aihe vapaa
kun ne kysymykset olivat niin mahdottomia.
"Asteikolla yhdestä kymmeneen, kuinka onnellisia lapsesi keskimäärin ovat?" Ensinnäkin sitä pitäisi kysyä lapsilta itseltään, ja toiseksi koko keskimääräisen onnen käsite, vielä kymmenportaisella asteikolla (tarkoittaako ykkönen sitä että on tappanut itsensä, vai miten asteikkoa tulkitaan), menisi yli mun pikkulasteni hilseen.
Jokainen varmaan kuvittelee ratkaisujensa olleen pääsääntöisesti oikeita, joten kun tuossa itse arvioi omaa onnistumistaan niin tuloksilla ei tee yhtään mitään.