Mies rakastaa eksää vieläkin...
En ole koskaan aijemmin osallistunut minkään sortin keskusteluihin, tämä on täysin vieras alue.
Elämässäni olisi paljon mistä haluaisin purkaa...
Onko kenelläkään tilannetta että avo/aviopuoliso rakastaa eksää vieläkin? On jäänyt pettämisestä kiinni mutta selittää aina että oli kamala virhe eikä tee sitä uudelleen, kunnes sama toistuu ja joka kerta annat anteeksi, yrität jatkaa niinkuin mitään ei olisi tapahtunut...
Kommentit (8)
mieti tarkkaan mitä haluat.Sinulla on oikeus omistaa mies 100 %,ilman että hän haikailee vanhan perään
Mutta kyllä sinulla on oikeus mieheen joka keskittyy vain suhteeseen sinun kanssasi, ei vanhojen sänkyjen lämmittelyyn. Miksi jatkat suhdetta? Saatko siitä itsellesi muuta kuin arvottoman olon?
Siinä on panoksena luottamus, ja kun se menetetään, mitä on parisuhteesta jäljellä...
Yksi kerta voi olla erehdys, muut kerrat tarkoittaa sitä, että sinua tässä vedätetään. Et saa antaa kohdella itseäsi noin halpamaisesti. Osoita rajat tai näytä, että rajat on ylitetty. Hanki oma elämä. Harrasta, tapaa ystäviä tai etsi uusia ystäviä, ala elää omaa elämääsi irrallaan tuosta miehestä, joka ei ansaitse sinua. Parin kuukauden päästä katso taaksesi ja mieti, menetätkö todella mitään, jos päästät irti tuosta miehestä.
Mikä sua riivaa?! Kyllä meressä kaloja riittää, miksi pitää jäädä roikkumaan luuserin matkaan! Rakastut kyllä uudelleen vielä joskus. Ei o maailmanloppu.
Pettäminen ei ole normaalia
Tästä saisi varsin mielenkiintoisen keskustelun.
Yhtälailla voisi väittää, että ihminen ei ole luontaisesti yksiavioinen laji. Eri uskonnot ja hallitsijat ovat omissa tarkoitusperissään (yksiavioisia on helpompi hallita ja esim. perintö asiat ovat selkeämpiä) levittäneet yksiavioisuuden ihanuutta.
Ihminen ei pettäisi ellei geenit vetäisi ihmistä käymään vieraissa....
Kauanko olette olleet yhdessä? Kauanko mies on pettänyt ja onko pettänyt aina saman naisen kanssa? Onko exän kanssa yhteisiä lapsia? Miksi annat miehelle anteeksi?
sinä olet pettämistä, koska tulit suhteeseen toisena.
Minä kuitenkin olen tahollani onnellisessa avioliitossa, kuten kaiketi tiedätkin. Eli tee miehelläsi mitä haluat, minulle hän ei kelpaa nyt kuten ei kelvannut aikoinaankaan. Lyhyt suhteeni häneen oli erehdys, joka johtui tilapäisestä itsearvostukseni alenemisesta vastoinkäymisten jälkeen.
mieti tarkkaan mitä haluat.Sinulla on oikeus omistaa mies 100 %,ilman että hän haikailee vanhan perään