Miksi te aina alatte sanomaan palstailijoille vastaan KAIKESTA?!
Olen tänne muutaman kerran kirjoitellut,enkä ole saanut vastaukseksi muuta kuin haukkuja ja vikinää. Miksi käyttäydytte niin lapsellisesti muita palstailijoita vastaan? Onko teillä ongelmia tai oletteko muuten vain niin vittumaisia? Kumma juttu,kun ei mistään voi keskustella sivistyneesti tai edes ystävällisesti! Jos teitä harmittaa tai vituttaa,niin älkää purkako paskaa oloanne tuntemattomiin ihmisiin. En varmasti ole ainoa,joka on samaa mieltä tästä asiasta. Kiitos kaunis!
Kommentit (11)
nämä kaksi edellistä puhujaa ovat kyllä niin hyviä esimerkkejä vittumaisist ihmisistä :)
sanon vastaan joistain asioista vittumaiseen sävyyn mikäli alustus on typerä. Ja niitä on täällä aika monta.
saa jos kerää ympärilleen vaan jees- jees- väkeä, mielipiteitä pitää olla ja mielellään monenlaisia.
Joskus myös sivistymättömästi muotoiltuja, kun me kaikki ei olla akateemisen kielenväännön ammattilaisia.
Aloituksen teksti edustaa sitä sävyä, jota se kritisoi (oletetaan, että se on kirjoitettu tosimielellä). Pata kattilaa soimaa siis. -2
Taas joku kitisijä (ap), jonka mielestä kaikki muut kuin omat mielipiteet eivät ole oikeita.
vain sanoa,ettei kaikkia tarvitse haukkua heti pystyyn vain huvikseen,kuten tuo nelonen tekee.
AP
vain saa tietää, mitä ihmiset oikeasti ajattelevat. Se päiväkodin työntekijä, joka sinua aina iloisesti tervehtii, on oikeasti sitä mieltä, että teet aivan liian pitkää työpäivää lapsesi kustannuksella ja pitää sinua vastuuttomana äitinä. Grillibileissä naapurin nainen juttelee kohteliaasti miehellesi, toki, koska juuri äsken he kävivät paneskelemassa takkahuoneessa. Jos luulit anoppisi hoitavan lapsianne mielellään, olit väärässä, koska hänen mielestään käytätte hyväksi vanhaa ihmistä ja sinäkin olet aina ollut vähän itseäsi täynnä.
Kuinka keksitkin noin päättömän aiheen valittaa?