montako kertaa teidän 1-vuotiaat
kakkaa päivässä? On alkanut epäilyttää, ettei kaikki oo ihan kohdillaan, kun meijä heppu kakkaa 2-6 kertaa päivässä. Kuudelta kun herätään niin puoleen päivään mennessä olen saattanut pestä jo kolmet kakat. Eikä oo mitään ripulia tms. ihan kiinteää kamaa tulee. Muuten on ihan normi ikäisekseen.
Kommentit (5)
poika kakkaa 2-5 kertaa päivässä, enkä ole pitänyt mitenkään epänormaalina. Riippuu varmaan paljon siitä, miten kuitupitoista ruokaa lapselle antaa ja miten paljon syö. Käytä lasta välillä potalla, niin ei tarvitse koko ajan vaihdella kakkavaippaa. Meillä aina unien ja ruokailujen jälkeen käytetään ja monena päivinä kaikki kakat tulee pottaan.
kakat. minäkin olen ihmetellyt, miten voi noin paljo tulla, kun ei mielestäni niin paljoa edes syö :) Mutta hyvähän se vaan on. Poika ensi viikolla 1v.
aina päiväunilta herättyään.
Syö todella vähän, vaikka kakka näyttääkin ihan aikuisen ihmisen pökäleeltä, on koostumukseltaan melko pehmeää.
Joskus ihan kerrankin. On tosi huono syömään, joten en edes ymmärrä mistä sitä tulee:)
mutta riippuu päivästä. Joskus enemmän joskus vähemmän. Ole onnellinen ettei ole kova vatsa.