Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos duuni on laskutus, niin voiko se olla mielenkiintosta?

Vierailija
28.05.2010 |

Voiko siinä kehittyä tai voiko siihen tarvita minkäänlaista älyä?



Itse vaadin työltä sisältöä ja jotain mielekkyyttä, niin tuntuu hassulta, kun joku tradenomi kehasee palkkaketjussa tekevänsä vihdoin OIKEITA taloushallinnon töitä (avustavien sijasta), mm. laskutusta.



Ei vaan, ammattiylpeys pitää olla ja arvostan kyllä, jos joku laskuttaja pystyy sen säilyttämään.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan se tarkkaa hommaa, helppoa kuitenkin, vähän ohjelmista liittyen tietenkin. Paljon aikaa menee puhelimeen vastatessa ja asioita selittäessä ja tarkistaessa. Itse en olisi tuota työtä jaksanut vuosikausia, sen verran kuivaa numeroiden pyörittely kuitenkin on, mutta tuon 1,5v ajan se oli enimmäkseen kehittävää ja käytin älyäkin oppiakseni sen kunnolla. Tuon ajan jälkeen alkoi tuntua, että kaipaan uusia haasteita ;)

Vierailija
2/3 |
28.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika kuivalta kuulostaa.



Laskutuskin on kuitenkin työtä. Etenkin laman aikana ja uran alussa tuo on oikein hyvä alku!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse tein esimiestyötä johon kuului laskutus ja se oli kivaa vaihtelua tuotannon ja henkilöstön pyörittämiseen. Sai sulkeutua työhuoneeseen numeroiden kanssa kerran kuussa.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kaksi