Jos oon muutaman kerran maistattanut vauvalla viljoja, voinko vaihtaa lihaan?
Kun puurot ei oikein uppoa 5kk ikäiselle, niin ajattelin sit suosiolla ostaa kaupan lihasoseita 5kk ikäisille. Maistan niitä viljoja sit uudestaan myöhemmin kun puuro ei enää töki vauvalla suussa.
Kommentit (6)
Eli siinä mielessä ei mitään väliä vaikka vaihdat lihaan välillä. Huonosti meillä menee puurot edelleen, vaikka ikää jo 1v2kk.
oot muutaman kerran vasta maistattanut niin ei nyt heti kannata vaihtaa, jos oot maistattanut 20 kertaa ehkä sitten voi sanoa ettei tykkää ja vaihtaa..
Eli siinä mielessä ei mitään väliä vaikka vaihdat lihaan välillä. Huonosti meillä menee puurot edelleen, vaikka ikää jo 1v2kk.
Leipää natustelee silloin tällöin. Muuten syö mitä muutkin.
niin sit ei uppoa, kyllä se ehtii kaurapuuroa väkisin sit päiväkodissa 4kk päästä syödä. Nyt ostan lihasosetta kaupasta ja vauva saa kunnon ravintoa.
syö puuroa kun sekoitan siihen banaania.
Aloitettiin kiinteät vasta n. viikko sitten.
On kyl syöty jo kaikkea paitsi lihaa.
Ei kai tuon asian suhteen mitään järjestystä oo olemassa?