Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Millaisia häviäjiä teidän lapset ovat? ov

Vierailija
08.04.2008 |

Meidän esikoinen ei ole koskaan ollut sellainen, jonka pitäisi voittaa joka ikinen peli eikä häntä edes oikein nuo lautapelit ole kiinnostaneet kuin vasta nyt eskari-iässä.

Keskimmäinen puolestaan on todella voiton tahtoinen tenava ja AINA pitäisi voittaa, siis ihan aina ja jos lapsi on hävinnyt, niin sitten lentää kortit tai nappulat.

Pelasin tänään kuopuksen ja keskimmäisen kanssa Afrikan tähteä ja huh huijaa. Ei voi muuta sanoa. Keskimmäinen voitti neljä erää ja kun minä ja kuopus voitettiin, niin tuostahan syntyi karmea itku-huuto-murjotus raivari, kun HÄNEN olisi pitänyt saada voittaa!!! Ja äiti ja veikka on ihan tyhmiä! Ja lapsi meni omaan huoneeseensa murjottamaan.

Lapselle on ihan turha yrittää selittää ja vääntää rautalangasta, ettei aina voi voittaa. Joskus on hänen vuoronsa voittaa, joskus taas toisen vuoro.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsi täytti pari viikkoa sitten 4v. Vielä viime syksynä, jos lapsi halusi pelata jotain, niin se onnistui pelkästään niin, että pelaajia oli kaksi. Lapsi nimittäin olisi heittänyt noppaa tai kääntänyt kortteja toistenkin vuorolla.

ap

Vierailija
2/2 |
08.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Afrikan thdessä jos saa rosvon, toteaa vain :" Ohoh, tuli rosvo, laitan rahat pois" . Jatkaa aivan tyynesti. Mistä lie tuollaiset hermot perinyt, kun itse revin lapsena kaikki kortit ja paiskoin seinille nappulat jos hävisin. Nykyisinkin vituttaa, jos häviän, enkä siksi kovin mielellään pelaa mitään pelejä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla