Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

15-vuotias sukulaistyttö myynyt itseään. Enpä olisi ikinä uskonut.

Vierailija
07.04.2008 |

Ei tästä ole kauaa, kun Hesari kirjoitti tällaisista nuorista. Nyt tiedän, että suvussani on tällainen lapsi. En voi käsittää, miksi hyvän perheen lapsi tekee sellaista. Elintaso on hyvä eikä tytöltä mitään isompaa puutu. Viinasta ja jostain vaatteista teki eräälle miehelle hoitelun, mutta ei yhdyntää kuitenkaan.



En puhu hänen vanhemmille ainakaan vielä mitään, mutta tytölle olen päättänyt puhua.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan se niinkin, että lapsen luottamusta ei saisi pettää, mutta tuo on sen kokoluokan juttu, että sinuna kertoisin silti vanhemmille. Ehkä tyttö itsekin kertoi sen sinulle siinä alitajuisessa toivossa, että hätähuuto kuullaan myös kotona.



Ei kai siinä ole juuri koskaan kyse todellisesta rahantarpeesta, kuin siitä, että lapselta puuttuu läsnäolevia aikuisia. Rakkautta ja rajoja. Ja kaveriseura on totaalisen väärä, jos tuollaiseen ryhdytään noin vaan.

Vierailija
2/6 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kertoisin vanhemmille ilman muuta, on heidän oikeutensa tietää asiasta jolleivät jo tiedä. Poliisillekin saa ilmoittaa kuka tahansa, kyse kun ei ole asianomistajarikoksesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä se perhe on ihan tavallinen. Tottakai jotain traumaa periaatteessa voi olla mistä en tiedä, mutta aika hyvin tunnen perheen. En ensimmäisenä halua puhua vanhemmille. Haluan, että tyttö voi puhua minulle luottamuksella ja siksi puhun ensin hänen kanssaan. Tärkeimmältä tuntuu auttaa enkä ole varma auttaisiko vanhemmille puhuminen nyt parhaiten. ap

Vierailija
4/6 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta harkitse ensin seuraavia asioita:

- miksi ajattelet, että sinä, sivullinen, autat lasta paremmin kuin hänen omat vanhempansa?

- mitä vanhemmat tekevät, jos saavat tietää, että sinä olet salannut tuollaista heiltä?

- mitä itse ajattelet, jos homma luisuu vieläkin pahemmaksi siksi, että sinä olet kainostellut kertomista.

Vierailija:


En ensimmäisenä halua puhua vanhemmille. Haluan, että tyttö voi puhua minulle luottamuksella ja siksi puhun ensin hänen kanssaan. Tärkeimmältä tuntuu auttaa enkä ole varma auttaisiko vanhemmille puhuminen nyt parhaiten. ap

Vierailija
5/6 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

16-vuotiaana. Ei siinä mitään pahaa, pakko oli ruokaa saada jne. enkä saanut mistään muualta rahaa.

Ei kukaan tiedä eikä todellakaan ole mitään traumoja jäänyt :D

Vierailija
6/6 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä ainakin olisin viimeisenä halunnut puhua vaikeuksistani vanhemmilleni. Uskon, että minulle on helpompi puhua. En väitä olevani oikeassa, toimin niinkun parhaaksi katson. Vanhempien suhtautuminen minuun ei tässä ole tärkeintä. ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kaksi