Hyvinkäällä omakotitalo etuvoi 167798, kommentoisitteko?
Tarjouskauppakohde (never heard), mutta kai siitä saa tarjota mitä tykkää?
Tähän asti ollaan asuttu ihan keskustassa, siksi mietityttää ainakin sijainti. En tiiä, muutto on aina niin iso ruljanssi.
Kommentit (11)
Jos ette niin voin kertoa, että
Tanssikallio on oikein mukavaa aluetta, paljon lapsiperheitä, kaikki talot 200-luvulla rakennettuja. Lapsille löytyy leikkikavereita ihan varmasti.
Julkinen liikenne Hyvinkäällä on aika heikkoa, joten auto tai reippaammalle pyörä on tarpeen. Hyvinkäällä pyöräillään paljon, sillä etäisyydet esim keskustaan, junalle jne eivät ole niin kovia.
Yksi pieni kauppa (Siwa) aika lähellä, loput keskustan lähellä.
Alueen päivähoito ja koulu hieman ongelmallisia, sillä alue kasvanut jatkuvasti ja sinne muuttanut paljon nimenomaan lapsiperheitä. Hoitopaikkaa voi olla vaikea saada ihan lähimmästä päiväkodista.
Todella huonosti tehty talo. Ulkopuoli hirmu nätti, pihat laitettu jne, mut sisätöiden jälki heikko.
Miksköhän on myyty piiiiitkään..
Vierailija:
Todella huonosti tehty talo. Ulkopuoli hirmu nätti, pihat laitettu jne, mut sisätöiden jälki heikko.
Miksköhän on myyty piiiiitkään..
tapetit repsotti, laminaatti murtuillu
silikonit sutattu
huonoa laatuu
Autokatos on ihmepaikassa, tosi ahtaasti, pohja ei hyvä pienten lasten kanssa. Sisältä vähän sellaisen pahvirustiikin näköinen.
Mikään ei oikein sopinut mihinkään, halvan(näköisiä) materiaaleja.
Ulkoa tosi kivannäköinen, sisältä ihan toista maata.
En tykkäisi.
Mun mielestä oikein kaunis ja valoisa talo. Meidän perhe voi tuollaisesta vain haaveilla.
Jotkut idiootit yrittävät päteä haukkumalla halvan näköiseksi, säälittävää. Mukava varmaan haukkua siellä vuokraläävässä muiden omistusasuntoja, vai mitä?
Näyttää aika kamalalta lunta vasten. Mutta voihan tietty olla, että netti vääristää.
Sisällä ei mikään mun makuun.