Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ostaisitko huutonetissä 0 palautteelliselta?

Vierailija
27.08.2007 |

Rekisteröidyin sinne juuri ja olisi turhia lastenvaatteita ja leluja kaapit pullollaan ja niistä pitäisi päästä eroon. Emme kuitenkaan tarvitse sen kummempaa joten olisi turha ostaa jotain, että saisi palautetta. Muutenkin vinkkejä kaivattaisiin huutonetin toiminnasta?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

laita vaan siihen hek. koht. infoosi (esittely vai mikä se nyt on) että olet juuri aloittanut. Sehän selittää 0 pisteesi. Kaikilla on joskus ollut se nolla :)

Vierailija
2/6 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja mulla ei ole kuin yksi palaute vaikka olen ostanut ja myynyt enemmänkin. En jaksa kerjäillä palautteita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Muta onhan se kyllä niinkin että elämäni ainoan kerran olen tullut huutonetissä huijatuksi ostaessani nollapalautteiselta.

Vierailija
4/6 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

- silitä vaatteet ennen kuvien ottoa

- kuvaa mahdollisimman hyvässä valossa, " pimeät" kuvat ovat epäilyttävän oloisia

- kuvaa sellaista taustaa vasten, joka ei vääristä värejä

- kuvaa / kuvaile mahdollisimman tarkkaan kaikki ostopäätökseen vaikuttavat yksityiskohdat ( tahrat, kulumat, reiät, purkaumat )

- jos kuvaat lattiaa vasten, pese lattia ensin. Kiva kohde näyttää vähemmän kivalta tarhaisella taustalla.

- vältä ylistyssanoja sekä sanoja " katso!!!, kurkkaa!!!, ihqu, sikasiisti, pläjäys, teeppari...

Vierailija
5/6 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli hankkia muutama palaute ihan yksittäisten, halpojen vaatekappaleiden myynnillä ja vasta sitten laittaa myyntiin kalliimpaa tai vaatepaketteja.



Tuo ostajille helpompaa, muutaman euron riskin ottaa helpommin kuin kymmenien eurojen.

Tällaisen neuvon sain huutonet konkarilta kun itse aikoinaan aloittelin huutisuraani. Ja ainakin minun kohdalla toimi, tein muutaman pienet kaupat ja nykyisin ihan isojakin kun positiivista palautetta on paljon =)

Vierailija
6/6 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen vähän skeptinen, mutta tottahan se on, että kaikilla meillä se nola siellä on ollut =)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kahdeksan