Miten tulkitset tämän kommentin?
Olemme tekemässä nurmikkoa kohtaa, jossa ennen kasvoi puita (eikä siis kunnollista nurmea). Naapurin tiedän-kaikesta-kaiken-olen-oikea-tehopakkaus-rouva oli kysynyt mieheltäni, että osallistunko minäkin nyt sitten pihatöihin, kun kerran nurmiala suurenee?
Siis täh? oliko tuo joku vihje, etten muka tekisi pihalla mitään? Mistähän rouva luulee kaikkien istutusten ja kukkien sinne ilmestyneen keskellä päivää (olen kotona pienten lasten kanssa)? Minusta tuo kuulosti sille, että koska en ehdi (enkä ole mikään horttonomi) tehdä niin paljon kuin hän, olen laiska... Hän itse puunaa pihaansa kaikki vapaa-ajat, mutta eipä ole niitä pieniä lapsiakaan!
Kommentit (4)
Toisesta korvasta sisään, toisesta ulos, on mun neuvo...
Joskus vähän naurattaa, kun joitakin alkaa tällaiset vaivaan. Ei kai sillä ole väliä mitä naapuri ajattelee.
mä taitaisin ruveta " komentamaan" miestä isoon ääneen siellä pihalla, niin että se naapurin mamma varmasti kuulee. saispa lisää päiviteltävää;)
vai puuhaileeko kukaan.
Sano sille naapurille seuraavankerran kun moisia komentoi, että niin no minulla onkin elämä....