Olenko mielestänne pullea/lihava mittojeni perusteella?
Sellaiseksi itseni tunnen... Tällä hetkellä " yritän" saada pois kiloja/senttejä.. Olen niin perso makealle, että helppoa se ei ole :(
Mitat 168/68, 92-76-96, ikää 31v
Kommentit (10)
Vierailija:
mutta so what?
Haluan kuulla mitä mieltä muut ovat mitoistani, että saisin vihdoin ja viimein itseäni niskasta kiinni ja saisin tehtyä kropalleni jotain!
Ja mieluiten niin, että kroppani pienenisi :)
Olen viimeiset 10v ollut näissä mitoissa joten hankalaa se on..
ap
itse olen 175/60, enkä ollenkaan laiha, hoikahko korkeintaan. 68 kiloa painavana tuntisin olevani tosi punkero.
siis se mitä ei välttämättä tarvitse saada pois mutta jos sen saisi niin olisi paljon parempi mieli - tai ainakin niin kuvittelee. Itse olen 168/64 ja tunnen itseni välillä aika tankeroksi, 62 olisi varmaan parempi.
Itse olen nyt 170cm ja 83kg ja lihava =( Ennen viimeisintä raskautta 72kg ja olin tyytyväinen, en ainakaan itse pitänyt itseäni lihavana.
Uumasi on tosin hoikempi, kuin minulla, mutta aloitin juuri kuntosalilla käynnit, joten perässä tullaan=)
Painoltasi olet pyöreähkö. Normaalipainoinen virallisten kurssejen mukaan, mutta muutaman kilon voisi pudottaa.
Haluaisin painaa 63kg. Mutta miten pääsen niihin lukemiin?
apua! ap
vyötärömitta on aika iso mun mielestä, muut täysin ok!
Mä olen töissä sellaisten 164/50 kg ja 167/60 kg naisten kanssa, jotka on ihan kriisissä läskeinensä, en usko, että naiset ikinä on tyytyväisiä, vaikka ei olis mitään hätää.
Syö kevyitä, mahdollisimman vähärasvaisia ruokia usein ja paljon, älä anna nälän yllättää, silloin tulee herkut ekana mieleen. Ja muista herkutellakin välillä, koska liika kieltäytyminen aiheuttaa yleensä jättisortumisen, joka voi jatkua kauankin.
tsemppiä!
terveisin kymmenen senttiä enemmän pituutta ja lantio 92cm ja tästäkin vois ottaa pari senttiä pois
mutta ymmärrän jos hieman haluat hoikentua. Ei olisi pakko.