Mitä ihmeen iloa on Liberon Swinpants:eistä?
Ne siis on housuvaipat jotka ei laajene kastuessaan, ok... mutta siis kastuvat kuitenkin ja mitekäs se pssa siellä vaipassa pysyisi altaassa polskiessa? Ja kuitenkin kaikki pikkulapset pissaa uimahallin veteen, niinhän se on. Jokaisen vauvauimari-vanhemman painajainenhan on että pikkuinen uimari vääntää kakat altaassa ollessaan ja siihenhän ei svimpantsit auta vaan vesi on pilalla jokatapauksessa. Miksi ja missä siis swimpantseista on hyötyä?
Kommentit (4)
oikeesti ei mitään iloa. Kai niillä on joku psykologinen vaikutus, että muka hygieenisempää. Reissussa kokeilin tytölle ja ei suostunut pitämään niitä. Kamalan tuntuiset märkinä, tietty!!
Ja miedän pimu ei ole koskaan kakannut altaaseen. Ihan pienenäkin halusi ylös altaasta, kun kakka oli tulossa!! Uinut 3kk iästä lähtien.
että normaalisti vauvat eivät kakkaa veteen. Jotain tekemistä sen vedenpaineen tms. kanssa. Ripuli on tietenkin asia erikseen, mutta tuskin kukaan ripuloivaa vauvaa uima-altaaseen veisikään.
kerran tuli iso kakka altaassa, (poika 1,5v) ja pysyi housuissa.
Paras on vaan käyttää lahkeellisia uimahousuja. Siellä pysyy kovempi pököle sen hetken, että ehtii altaasta pois. Ja kovin löysämahaista lasta ei veteen kannata viedä.