Ihanaa. Aivan mahtava olo :D
Kommentit (6)
Minullakin on nyt aika hyvä olo, kun yhdeksän kuukautta synnytyksen jälkeen ei enää tarvitse koko ajan pelätä että kakkaan housuuni.
pahoinvoinnin takia. Tarkotus olis mennä maanantaina töihin, MUTTA nyt tuli flunssa ja toivon et ei mikään pahempi virus ole. Tuntuu siltä ettei elämä enää huonommin voisi mennä
On ihan sellanen olo että tekis mieli rutistella ja pusutella kaikkia. Tuntemattomiakin:) Lapset on innoissaan kun ovat saaneet äidin takaisin.
AP
Mulla on viikkoja 19 ja oksennan edelleen päivittäin ja kärsin aika kovista repäisykivuista kun kohtu venyy neljättä kertaa mutta ei haittaa kunhan vaavi voi hyvin.
Myös Kolmoselle tsemppiä ja osanottoni kuluneiden kuukausien tuskan takia, taisi olla rankka ensisynnytys?
Hienoa saada välillä lukea positiivinen viesti. Onnea odotukseen, AP!
Mulla on niin ihana ihana olo tällä hetkellä. Tuntuu siltä että olisin saanut elämän takaisin.
Odotan kolmatta lasta ja ensimmäiset 2,5kk oli oli pelkkää helvettiä. Pahoinvointi oli niin rajua, että muutaman kerran oksentaessa menetin tajuni. Sairaalassa olin tiputuksessa kuivumisen takia 3 kertaa. Alku kesästä tehdyn leikkauksen jälkeiset kiinikkeet venyivät ja katkeilivat, niin että rv9 jouduin uuteen leikkaukseen, kun kiinnike oli katkennut ja vuosi vatsa onteloon. Kipuja oli koko ejan ja söin jatkuvalla syötöllä kipulääkkeitä. Kolme kertaa sanottiin, että tämä raskaus oli sitten tässä, kun kipujen takia kiidätettiin sairaalaan. Mutta joka kerta kun tarkemmin ultrattiin niin löytyikin elossa oleva pieni ihminen.
Nyt on pahoinvointi poistunut ja kivut hävinnyt. Pystyn isumaan ja liikkumaan oksentamatta. Ruoka maistuu hyvältä ja nälän tunne ei enää tuo kauhun sekaisia ajatuksia syömisestä. Vauva kasvaa ja voi hyvin ja en voisi onnellisempi olla...
Ajattelin kirjoittaa tänne, kun tuo mies ei enää jaksa kuunnella kuinka ihanaa mulla:) Oli vaan pakko taas purkaa tunteita... Oikein hyvää loppu päivää kaikille.