Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Odottajat Pohjois-Karjala?

05.05.2011 |

Onko täällä niitä jotka ovat PK-alueelta ja tulevaisuudessa synnyttävät Pkssk:ssa? Onko kokemuksia jo joillakin sairaalasta.



Olisi kiva kuulla kokemuksia.

Me odotamme Joulukuun tonttua.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
06.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mie oon! :D Ja siellä Tikkamäellä se pitäs sitte lokakuun lopulla/ marraskuun puolella synnyttää. :) Meillä ootellaan siis Halloween-kummitusta. ;) Aikasempia kokemuksia PKKS:stä ei kyllä, mitä nyt muutamia tuttuja käyny kattomassa. Mutta vielä ehtii. :) Ja mielelläni höpöttelen kokemuksista ja tuntemuksista. :)

Vierailija
2/8 |
08.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

yks aiemmin synnytys tikkamäellä takana vuosia sitten,ja oli positiivinen kokemus,ei mitään valittamista. Nyt olis lokakuussa tarkoitus mennä uudelleen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
08.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mukavaa kuulla jotta on kanssa sisaruksia.:) Jännittää kaikki koska meille on esikoinen syntymässä Joulukuussa. Toisaalta on aika luottava mieli siihen jotta siellä ammattilaisia joiden käsissä on turvallista, tuli mitä tuli.



Siispä eikun meille kaikille peukut pystyyn ja turvallista odotusta.

Vierailija
4/8 |
19.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä myöskin joulukuussa synnyttävä ja toista lastani tuserran samaisessa sairaalassa.



Itselleni jäin tosi hyvä maku esikoisen syntymästä suuhun..vaikkakin ponnistus oli hanakala ja porukkaa oli huoneessa kuin urheilu kilpailussa. Heti seuraavana päivänä tämä "urheilujoukkue" tuli minua haastattamaan osastolle että jäikö traumoja, onko kysyttävää jne. Mukana oli siis anestesia lääkäristä-kätilöön ja hoitajiin. Tuli ihanan hyvä mieli että asia käsiteltiin heti ja todella välitettiin ja minulle selvitettiin mistä pitkä ponnistus johtui.



Olkaa kuule ihan huoletta. Mielestäni pkssk:ssa on ammattitaitoinen ja hyvä ja empaattinen henkilökunta jotka tietää mitä tekevät.

Vierailija
5/8 |
19.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ylemmäksi kun koin hiljaista on ollu täällä.. :/

Vierailija
6/8 |
15.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ilmoittaudun minäkin. Esikoista odotellaan ja la on 20.12. Uteliaisuudesta pitää kysyä että miten muut täällä käy neuvolan kautta lääkärissä? Itse en ole käynyt kertaakaan ja asiaa kysyin ja selvisi että ainut käynti on sitten viikolla 37. Tuntuu aika vähäiseltä, mutta lienee joku mukava Joensuun säästökuuri..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
17.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

on tehty kaksi lääkärin tarkastusta jo nyt,mutta ne on ollu sellasia"ylimääräsiä"käyntejä. ja sehän on hienoa että sulle tehdään se loppupäästä koska meille uudelleen synnyttäjille ei tehdä edes painoarviota loppuraskaudesta..säästösyistä :D



esikon aikaan mulla oli kaksi lääkärin tarkastusta. yksi rv 22 ja se toinen synnytystapa arviossa.

Vierailija
8/8 |
26.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän esikoisen pitäisi syntyä tammikuun loppupuolella. Keskussairaala on käynyt tutuksi kahden tuulimunaraskauden myötä, mutta nyt sintillä sykkii sydän. Toiveikkain mielin ollaan.