Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kuopio - ultrat

09.10.2006 |

Hei!



Kyselin tuossa aiemmin ultramahdollisuuksia YTHS:n kautta, mutta miten muut " kuopiolaiset" , missä yksityisellä olette käyneet ylimääräisiä ultria ja paljonko on maksanut? Missä vaiheessa teillä ollut kaupungin kustantama ultra?



Minulla eka neuvolakäynti tulee r-viikolle 10 ja ajattelin josko sitä ennen olisin käynyt ultrassa. Riippuen mihin vaiheeseen ultra sijoittuu. Kun kaupungin ohjelman mukaan eka th-aika olisi 7-8vk, lääkäri 10-12vk. Mulle siis vasta eka th vk10. Ensimmäistä odotellessa hieman turhaan panikoi kaikesta..

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Hei!



Kaupungin puolesta tehtävä ainut ultra tehdään raskausviikoilla 10-12.



Minä olen käynyt yksityisellä puolella Cantissa ultrassa. Rakenneultra rv 20 maksoi 179,-. Valitettavasti en osaa sanoa paljonko alkuraskauden ultra maksaa, kun tässä raskaudessa en siinä käynyt. Kuvittelisin ja muistelisin hinnan olevan siinä sadan euron kantturoissa alkuraskauden ultrasta.



Vierailija
2/2 |
09.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja kiitos vastauksestasi. Taidanpa minäkin odotella kaupungin alkuraskauden ultraa kun se kuitenkin jo melko pian ja käydä sitten sen rakenneultran yksityisellä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla