Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Emmaljungat Virosta?
02.04.2007 |
Yhdistelmävaunujen hankinta on edessä ja olen menossa nyt keväällä lomalle Viroon. Olen päätymässä todnäk Emmaljungan edgeen tai Smarttiin.
Onko kenelläkään kokemusta vaunujen hankinnasta Virosta? Ovatko Emmaljungien hinnat samoissa vai onko alemmat kuin Suomessa? Beebikeskus näyttäisi olevan jälleenmyyjä ainakin Tallinnassa, mutta nettisivuilla ei näyttäisi hintatietoja olevan.
Reissuun olen jokatapauksessa lähdössä, nyt mietin vain että ostanko jo nyt Suomesta vai kannattaako katsoa Viro vielä ennen hankintaa? Muutaman kympin takia en jaksa vaivautua, koska vaunujen raahaamisessakin on vaivansa.
Kiitos kaikille vastanneille!
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Moi !!
Emmaljungan uusien hinnat on sama luokka kun suomessa , mutta vähän käytettyjä saa edullisesti. Gessleinin uudet vaunut taas on 200 euroa halvemmat
esim gesslein loop vaunut ja kaukalo maksoi 535 euro täällä pelkkä vaunu maksaa 750 euro
www.perekool.ee on käytettyjä ja uusi vaunuja