osaisiko joku auttaa minua
on niin ahistava olo että pakko purkaa jonnekkin. kp12 nähtiin vasemmalla 19mm munasolu, seuraavana päivänä sain ovistestiin hienot 2 tasavahvaa viivaa ja kp 14-15 oli todella mojovat kivut(jotka yleensä olen ajatellut oviskivuiksi) lämmöt ovat nousseet. Luget aloitin ensimmäistä kertaa mutta se mikä on nyt ongelma on se että ovistikkuihin tulee edelleen kaksi tasavahvaa viivaa ja näin ei ole ikinä ennen käynyt. Onko enää pienintäkään toivoa plussauksesta vai jääkä ainoaksi plussaksi nämä ovisplussat?Onko kenelläkään kokemusta vastaavasta?
Kommentit (2)
vastauksesta. hämäävää vaan on kun ikinä ennen ei ole tullut plussia ku ne 1-2pv ja sitten on viivat haalenneet ja häipyneet. luin vaan täältä palstalta että jos tolleen niitä viivoja tulee niin se tarkottas sitä että munasolu ei olekkaan irronnut, ja jos näin on käynyt niin turhaanko niitä lugeja käytän.
Noissa ovistesteissähän on sellanen juttu, että " oikea" ovisplussa on se ensimmäinen joka ilmestyy, jatkossa niitä voi tulla vaikka joka päivä kierron loppuun asti. Eli kyllä sä ihan oikein oot aatellu ja toiminut, nyt vaan jännityksellä jäät odottelemaan sitä toista plussaa! :) Nuo testit on kyllä inhottavia kun ovat usein niin tulkinnanvaraisia ja jatkuvasti aiheuttavat harmaita hiuksia tollasilla kikkailuilla, siksi en ite oo niitä enää käyttänytkään piiiitkiin aikoihin... Tosin eri juttu jos sulla on se testailu määrätty hoitojen osaksi, sitten se on pakko vaan jaksaa!
Tsemppiä toivotan teille, kyllä se sieltä vielä tulee!!!