Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kurkun polttelu, apua

Vierailija
13.07.2015 |

Mikä minulla on...
Pari viikkoa kurkkua on ainakin juodessa poltellut/tuntunut kylmä tunne. Heti kulauksen jälkeen. Olen 21-vuotias, en tiedä miltä närästys tuntuu, sillä närästys ei ole ollut ikinä ongelmani, mutta olen ymmärtänyt, ettei ihan tältä kuitenkaan? Muutaman viikon kyllä alkoholi maistunut turhan usein.. voisiko olla jokin sivuoire?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tupakoi.. ehkä tosiaan sitten pitää mennä lääkäriin. Ahdistaa vaan varata aikaa kun ei millään pääse ja yksityisellä ei raaskisi käydä... Toisaalta vaihoin juuri asumaan pikkupaikkakunnalle, ehkä täällä pääsis paremmin kunnalliselle.

Vierailija
2/5 |
13.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up??

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
13.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lopeta kaikki poltteleminen, miten sen kurkun muuten saa syttymään, kun on vetinen.

Vierailija
4/5 |
13.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla kerran kurkkua "poltteli" (ei tosin juodessa). Oli joku pöpö siellä, selvisi lääkärissä kun otettiin näyte pumpulipuikolla. Ei ollut kipuja, yskää, kuumetta tms. Antibioottikuurilla lähti. Lääkäriin siis!

Vierailija
5/5 |
13.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tupakoitko? Se ärsyttää joskus kurkkua. Minulla oli lapsuuskodissa ärsytystä ja polttelua ajoittain kurkussa, koska sininen savu leijaili sisällä, kun isä tuprutteli.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kuusi