Rv13+1, ultrassa niskaturvotusta 1,6
... ja minulla ikää 42v. Odottelen vielä seulan tuloksen, mutta nyt ainakin näytti hyvältä, ja eilisen ultran jäkeen olo keveni kummasti!
En millään malttaisi odottaa seuraavaan ultraan... Tekisi mieli piipahtaa Brunolla tms. kurkkaamassa lisää. Kannattaisiko ja millä viikoilla?
Kommentit (6)
kohtahan sulle tulee rakenneultra.. mulla ainakin on se heinäkuun alussa.
T:40v
1,9. enkä menny jatko tutkimuksiin, tyydyin siihen.. meinaan sehän saa olla jopa 2.6
T: 40v seitsemättä odottava.
Edellistä odottaessa turvotusta oli enemmän, terve tyttö syntyi, ja ikää minulla oli silloin jo likipitäen tuo 40. Silloin tarjolla olikin vain tuo ultra, nyt siihen on liitetty tuo seerumiseula.
Mutta nyt olo on lievästi sanoen epävarmempi, varsin kun tässä parina päivänä oli pientä vuotoa... Sen vuoksi tuo ultra helpottikin oloa, kun sikiö oli todella vilkas, ja rakenteetkin näyttivät kaikki olevan ok.
kesäkuun lopussa, vaan se tuntuu olevan niiiin kaukana...
selvittämässä sukupuolta. Toinen poika :) en osaa sanoa koska siihen kannattaa mennä, joku sanoi että rakenneultran aikoihin, 18-20 viikolla.
t. äiti 32v
halua kommentoida tai neuvoa tuossa 4/4D-ultrassa edes???