Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko parvorokko tarttua lapsiperheen aikuisesta toiseen aikuiseen ja sitä kautta raskaana olevaan?

Vierailija
08.03.2009 |

Olipa sekavaa, mutta mieheni oli työreissussa työkaverinsa kanssa ja tämä työkaveri kuuli työmatkalla vaimoltaan, että heidän tytöllä on parvorokko. Nyt mietin, että voiko tämä mieheni työkaveri tartuttaa parvorokkoa mieheeni ja mies minuun?



Olen raskaana rv 24+ ja raskaana olevalle tämä parvorokko ei ole oikein hyväksi. En tiedä olenko sitä lapsena sairastanut, koska sitähän ei voi saada toistamiseen, jos kerran on sen sairastanut.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

olevalla niin ei tarvii miettiä asiaa. Voihan sen saada kaupassakin joltain :)

Vierailija
2/4 |
08.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä jos miehelle tulee jotain flussan oireita, niin sitten pitää miettiä asiaa uudestaan.



Olen menossa verikokeeseen muutenkin, ottaskohan ne labrassa ilman lähetettä sen vasta-ainetestin, josta näkyy, onko mulla ollut parvorokko joskus? Täytyy kysyä.



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen luokanopettajana ja meillä päin on ollut parvorokkoa. Kokeen mukaan olen sen joskus sairastanut, vaikka en muista sellasta poteneeni. Suurin osa aikuisista on sen joskus sairastanut.

Vierailija
4/4 |
08.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pienessä mielessä mietin kaikenlaista kamalaa.... Tieto lisää tuskaa!



ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi yksi