Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Vauva vahvistaa aitia henkisesti. linkki luettavaksi ;-)
26.11.2008 |
Kommentit (3)
Ennen, silloin kun olin vielä lapseton, tappelin mieheni kanssa jos jonkinmoisista pikku asioista. Olin vaarmaan todella rasittava kumppani.
Nyt kun lapsi tuli, en enää vain hermostu. En enää oikeastaan välitä pikku asioista. Olen muuttunut muumimammaksi!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
äideillä on yleensä asenne kohdallaan ja näyttävät omaksuvan uudet asia hyvin. Olen ajatellut että he tekevät vaan enemmän töitä opintojen eteen ja osaavat toimia tehokkaammin. Tuo linkin artikkeli oli kyllä hyvin valaiseva.
Koulutuksen puolella on muutenkin ihan yleisesti huomattu että äidit ovat hyviä oppilaita :)
Alue: Aihe vapaa
et naiset jotka ovat saaneet sen ensimmäisen lapsen, niin ovat aivan hysteerisiä sen kanssa.. (itsekkin olin esikoisen ollessa vauva) . eräs tuttu sai vauvan, ja voi voi kun se vaaveli meni ulos nukkumaan, niin sisälläkin piti olla hiljaa.. tämä tuttava siis komensi minun lapsiani olemaan hiljaa. on ne vaan hassuja ne ensimmäisen lapsen saaneet =)
tai sitten mulla ei ollut esikoisen ollessa vauva aikaa mihinkään, kun vauvan hoito on niin työlästä. mulla on enemmän aikaa nyt, kun lapsia on neljä..