Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lassie tec, pitäisikö haarasaumassa olla teippaus?

Vierailija
11.01.2008 |

Otsikossapa se kysymys jo tulikin. Ostin pojalleni lassie tecin haalarin, jonka pitäisi olla vedenpitävä. Nyt olen kuitenkin huomannut, että teippaukset on lahkeen ulkosyrjän saumoissa ja peppusaumoissa, mutta haarasaumassa ei ole. Onkohan mun kappale fiasko, vai kuuluuko teippausta tuossa saumassa ollakaan? Aika hassulta tuntuu, jos ei kuulu.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän Lassietecissa oli ainakin haarasaumassa teippaus. Sen seurauksena koko haarasauma olikin sitten siitä teippauksen vierestä rei' illä. Ehkä tullut liikaa palautetta asiasta ja luopuneet sisäsauman teippauksesta? En tiedä tosin. Mun kokemuksen mukaan kyllä parempi on olla teippaamatta kuin teipattu. Ja kaikista paras olisi, jos ei olisi koko sisäsaumaa ollenkaan.

Vierailija
2/2 |
11.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vastauksesta. Jospa tosiaan ovat jättäneet tuon teippauksen pois. Samaa mieltä olen kanssasi, sisäsauman voisi jättää pois kokonaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi yhdeksän