hobbyhall karhuaa olemattomia laskuja
Kommentit (8)
en maksanut, otin yhteyttä sähköpostilla hobbariin.
väittivät, että elokuun erä oli maksamatta. mutta ei ollut, kun tarkistin tiliotteesta. ihan eräpäivänä hoidettu.
kukaan ei vastannut sähköpostiin mitenkään, meilasin uudestaan, ei vastausta. yritin lukemattomia kertoja soittaa, ei päässyt läpi asiakaspalveluun, vaikka jonotin kauan.
tuli makasmattomasta (siis aiheettomasta) muistutuslaskusta uusi muikkari, mutta nyt väitettiin, että maksamaton erä olisikin ollut toukokuu, eikä elokuu kuten alkuperäisessä muistutuslaskussa.
no, ei se toukokuussakaan ollut maksamatta jäänyt, tarkistin.
yritin ottaa uudelleen yhteyttä pariin otteeseen sähköpostilla, ja puhelimitse, mutta kun en saanut ketään kiinni mistään asiakaspalvelusta, viimein maksoin sen laskun.
eipä ole kuulunut sittemmin, mutta kyllä mokomalle tuotteelle tuli n.30e enemmän hintaa kuin alun perin piti..
aika pettymys kyseisen firman toimintaan. aina ennen hommat sujuneet ihan mallikkaasti. en oikein luota enää..
kunnes kohta tuli ilmoitus osamaksun myöhästymisestä, no maksoi sen vaikka pieni summa olikin ja soitti perää että aiheeton muistutus oli jolloin Hobbari lupasi korvata SEURAAVASSA tilauksessa!
Mä tilasin vasta 2 tuotetta joista toinen olikin yllättäin loppu, maksoin molemmat tilatessa. no toinen tuote tuli niin toisen hintaa aloin pyytämään takaisin sähköpostilla, ei mitään vastausta! Soitin ja jonotin puol tuntia saadakseni yhteyden jolloin TYMPEÄN kuuloinen naisihminen sanoi että maksuni saan hakea nordeasta, kysyin etteikö voisi saada tililleni jolloin naisihminen jatkoi että voit hakea nordeasta.
No parin viikon kuluttua soitti sieltä toinen naisihminen joka halusi selvittää maksun kokonaissummaa ja kysyi haluanko sen todella nordeaan vai omalle tililleni .. Ihme hommaa!
laitoin sähköpostia, että poistavat laskun ja vastauksessa sanoivat poistaneen. ärsytävää toimintaa tuollainen. Kuin moni esim. vanhus maksaa, vaan kun lasku tulee, vaikka onkin aiheeton.
Ääliö pitää olla jos vielä menee maksamaan laskuja joita ei tarvitse maksaa!!!
Ja sinne ei pääse millään puhelimella läpi ja siihen soittamiseen ja tunnin jonottamiseen menee enemmän rahaa kuin se korkolasku on..
Kyllä olis kuluttaja-asiamiehellä totisesti töitä!!
Joko väärää kokoa tai sitten ihan väärä tavara. Kaksi kertaa jo! Innoissani paketin haen, niin tosi kiva, ku ihan väärää!
Kummassakin oli semmoinen moka käyny, että tuote oli laitettu väärään pussiin. Pussissa kaksi tarraa, toinen oikea, toinen väärä.. Varmaankin joku sovittanut ja laittanut sitten vääriin pussiin ja lähettänyt takaisin Hobbikseen...
Stockmann on omistanut HH:n koko ajan ja koko ajan se on myös ollut tappiollinen. Iso kiitos tästä kuuluu varmaan Suomen kuluttajansuojalle ja ahkerille kuluttajille, jotka jatkuvasti tilaavat, palauttavat ja jättävät maksamatta. Kai tämä " palvelun" siirtäminen Viroon on se viimeinen oljenkorsi, jolla yrittävät saada kannattavaksi. Tässä maassa ei nettikauppa kannata, jos ei Postin monopolia ja hirmuhintoja saada kuriin, samoin kuin vastuuttomia kuluttajia ja täysin yrittäjävastaista kuluttajansuojaa.
olet kenties velkaa sinne osamaksujasi...