Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hoitorinki Vuosaareen

26.07.2007 |

Hei,



haluatko välillä oma aikaa harrastuksille tms. ja samalla uusia ystäviä lapsellesi?



Perustetaanko hoitorinki? Minulla on kohta 4-vuotias tyttö ja olisi kivaa, jos sinulla olisi myös suunnilleen samanikäinen tyttö (yli 3-vuotias, tässä iässä näköjään viihtyvyyttä lisää huomattavasti se, että leikkikaveri on samaa sukupuolta ja eikä ikäeroa ole kovin montaa vuotta...).



Ota yhteyttä: saanra@suomi24.fi



PS Toivottavasti kukaan ei loukkaannu näistä ikä- ja sukupuolitoiveista, mutta yritän vain saada kaikki luistamaan mahdollisimman sujuvasti raskaan arjen keskellä tämän ihanaisen pikku-uhmikseni kanssa, että olisi edes joskus vähän helpompaa ja kaikilla kivaa :-)



PPS Vuosaaren yksinhuoltajien olohuoneella (Päksy ry) ei tällä hetkellä ole vetäjää, joten sekin mahdollisuus on menetetty. Lähimmät olohuoneet ovat Itäkeskuksessa ja Kontulassa, jonne matkustaminen vie aikaa arki-iltana vaikka lähiseudulla ovatkin... :-/

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla