Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka kauan kestää lentokoneesta odotusaulaan?

Vierailija
16.06.2007 |

Jos ruumassa on matkalaukkuja?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eilen tulin helsnki-vantaalle kymmenen jälkeen illalla ja olin odotusaulassa varmaan vartti koneen laskeutumisen jälkeen.

Vierailija
2/4 |
16.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Jos haluat nopeasti koneesta ja kentältä ulos, kannattaa matkustaa vain käsimatkatavaroiden kanssa, mikäli se on mahdollista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on ennätys muistaakseni n. 10 minuuttia siitä kun kone pysähtyi siihen kun olin kävelin ruumasta tulleiden matkatavaroiden kanssa tullista läpi. (Ai niin ja vessassakin kävin vielä tossa ajassa.)

Vierailija
4/4 |
16.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Joku jo sanoikin, että oli vartissa ulkona. Jos kentällä on ruuhkaa, ts. paljon tulevia lentoja, niin matkatavaroita voi joutua odottamaan tosi kauan. Vaikkei H:ki-Vantaa mikään maailmanluokan kenttä olekaan, niin aika paljon sinne koneita tulee ja siis myös paljon matkatavaroita.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kahdeksan