Kävittekö Turussa Romun ja Tomun, eli Mimin ja Kukun muskarissa?
Täällä tänään parjatut Mimi ja Kuku pitivät muutama vuosi sitten Turun kupittaan puistossa ainakin kahtena kesänä muskareita nimillä Romu ja Tomu. Olivat aivan mahtavia persoonia, ja ihania laulajia! Muskarissa oli myös lauluja, joita laulavat nyt telkkarissa. Luonnossa laulut vaan kuulostivat paljon kivemmilta kuin nyt telkussa (tyhmät sovitukset).
Telkussa ovat muutenkin jotenkin teennäisiä ja omituisia, varsinkin kun on ollut livenä heidän muskareissaan. Harmi ettei se sama tunnelma säilynyt enää lastenohjelmassa : (
Kommentit (2)
olivat tosi sympaattisia, mutta omat biisit eivät ehkä musiikillisesti vakuuta. Kivoja tyttöjä, muistivat lapset nimeltä ja lapset selvästi tykkäsivät
Me ainakin tykättiin koko perhe siitä gansterilaulusta, jonka ovat esittäneet telkussakin, mutta telkussa ei kuulostanut niin kivalta. Samoin se laulu joss " hiivi kuin pantteri... sitten halaa itseäs lujaa, laita varpaan kippuraan"