Meidän Perheen nettijatkot: Seksiä - hohhoijaa?
Mitäs, jos seksi puolison kanssa ei enää kiinnosta lainkaan? Millä parisuhteeseen saisi säpinää, kun työt, kotityöt ja stressi ovat vieneet halut? Vai onko sänky ruuhkauvuosina ainoastaan nukkumista varten?
Kommentit (5)
Ja yrittäkää nyt jumalauta saada tämä palsta toimimaan, teillä on Suomen isoin äitiporukka vailla toimivaa foorumia!!!!!!!
Paras tapa saada seksi taas sujumaan arjen keskellä ja muukin parisuhteeseen kuuluva hellittely kuten pusut ja halaukset on lähteä kahdenkesken jonnekin pois kotoa, jotta varsinkin nainen pystyy unohtamaan pesemättömät pyykit sun muut.
Pyytäkää lapsenvahti kotiin tai viekää sukulaisille hoitoon, ja lähtekää rahavaroista riipuen jonnekin, jossa voitte keskittyä toisiinne.
Ja HUOM pistäkää kännykät äännettömälle ja älkääkä vastatko muille kuin lastenhoitajalle!
niin jää aikaa vällyjen väliin, kun saadaan äidit pois näiltä sivuilta.
Meillä auttoi, kun siirryimme nukkumaan eri huoneisiin :) Siitä syntyy ihan uusi jännite, kun sitten päädymme välillä samaan sänkyyn. Lisäksi ei tarvii enää kärsiä miehen kuorsauksesta.
parisuhde on kuollut ja silloin on hyvä pistää ajoissa hammasharjat eri mukiin eikä kituuttaa yhdessä vuosi kausia.
Näin ne avioliiton ulkopuoliset suhteet saavat alkunsa.