Miksi naisten saavutukset on niin vaatimattomia?
Perustettuna nolla pörssiyhtiötäkin jotka tämänkin maan elintason luo ja ihmiset työllistää. Joka talokin ja rakennus jossa olet ikinä käynyt on miesten rakentama. Se, että vettä tulee hanasta ja sähköä pistorasiasta on kaikki miesten ansiota. Ja teknologia jota nytkin käytät ja joka sairaalassa käytetty laite ja kaikki muukin. Ihan shakissa tarvitaan 2 sarjaa kun naiset ei vaan pärjää miesten kanssa.
Ja miksi mitään kehitystä ei ole tapahtunut, vaan ne firmat perustaa edelleen miehet? Parhaiten tienaava nainenkin listauksessa 34s ja hänkin saanut rahansa mieheltä. Joku feministi voisi selittää, miksi näin on.
Kun kuitenkin nykyään pitäisi ilmeisesti teeskennellä, että ne jotenkin vertautuu miesten vastaaviin ja näinhän ei suinkaan läheskään ole, niin tällainen fiksumpi ihminen alkaa ihmetellä sitä epäsuhtaa juttujen ja reaalimaailman välillä ihan pakostakin.
Paitsi synnytyspuolella jossa naisilla on potentiaalia suorastaan loistaa, mutta sitäkään ne ei oikein saa toimeksi nykyään.
Miksi?
Kommentit (5)
Miksi yrität ottaa kunnian muiden saavutuksista, kun itse et selvästi ole saanut mitään aikaiseksi?
Ajatelkaa jos miehelläkin riittäisi penis siihen että menestyy. Voisi heittäytyä naisen elätettäväksi. Aina kun tulisi ongelma voisi heilutella keppiään ja kaikki on taas hyvin.
Ilmiannettu. Kuten 6 muutakin etusivulta.
Millo meinaa sanoma tehdä jotain tälle käsistä lähteneelle naisvihalle tällä palstalla?
Tutun kolmevuotias narttukoira synnytti monta pentua ja mietin että nykynaiset eivät osaa enää edes tuon vertaa.
Vierailija kirjoitti:
Miksi yrität ottaa kunnian muiden saavutuksista, kun itse et selvästi ole saanut mitään aikaiseksi?
Kyseessä on yhteiskunnallinen ongelma ja epäkohta eikä kyse ketjun aloittajasta.
Joko taas.
Montako pörssiyhtiötä sinä olet perustanut?
Vierailija kirjoitti:
Tutun kolmevuotias narttukoira synnytti monta pentua ja mietin että nykynaiset eivät osaa enää edes tuon vertaa.
Mutta eihän koiraskoira osallistu poikastensa hoitamiseen.
Montatko lasta sinä olet siittänyt, kasvattanut ja elättänyt?
Vierailija kirjoitti:
Naiset on nykyään Erna Huskoja
Äitisi on.
Kyllä naiset on useaan otteeseen kertoneet miksi. Ei vain mene ymmärrykseen näemmä. Ensin vingutaan, että ei oo naisia rakennusalalla ja sitten häiriköidään ja apinoidaan naiset sieltä pois. Valitetaan, ettei naisia ole töissä ja sitten syrjitään naisia työelämässä ja säädetään naisia syrjivää lainsäädäntöä, joka vaikuttaa myös syntyvyyteen.
Peppu ja rinnat riittää menestykseen.