Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Riikka Purra on epätoivoinen

Vierailija
20.04.2026 |

Sdp:n kansanedustaja Joona Räsänen katsoo valtiovarainministeri Riikka Purran (ps) jatkavan ”epätoivoisia hyökkäyksiään Sdp:tä kohtaan”, kun hallituksen omalla politiikalla ”velkavuori sen kuin kasvaa, työttömyys on Euroopan surkeinta ja konkurssit ennätystasolla”.

 

Sdp:n kansanedustaja: Riikka Purra on epätoivoinen

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011956054.html

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomen lama kestää 5 vuotta vähintään. Ei ole nopeita toimia jolla talous nousee riittävästi. Työpaikkoja ei tule koska verot on isot ja kulut kasvaa muutenkin maailman kriisien takia kuten öljyn hinnan takia. Itsekkin olen säästölinjalla enkä kuluta rahaa muuhun kuin ruokaan. Yritykset ei palkkaa koska ei kukaan osta tuotteita. Sen takia asko ja sotkakin meni konkkaan.

Vierailija
2/3 |
20.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi sanna minkä teki. Jos sanna ei olisi tuhlannut 4 miljardia niin olis työpaikkoja ja menis hyvin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vieläköhän kehtaa huudella työttömille että menisivät töihin. Vai olisiko vihdoin oppinut edes alkeellisia käytöstapoja. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme yhdeksän