Tarhaikäinen lapseni kysyi itkien onko suomesta tullut dystooppinen äärivasemmistolainen ajatuspoliisivaltio
Jo lapsille on selvää mitä sakkia vassarit ovat.
Kommentit (10)
Hassua. Minun koirani kysyi aivan samaa.
Moninkerroin vasemmistolaista fiksumpi taapero sulla
Vierailija kirjoitti:
Hassua. Minun koirani kysyi aivan samaa.
😂👍💯
Tasa-arvo vaatimukset voidaan varmaan pian saada kaikkiin uskontoihin Suomessa. Ei pitäisi olla enää hyväksyttävää syrjiä naisiakaan hautajaisissa, vaikka olisi mikä vaan uskonto.
Onneks vihervassaripuolueet eli Kokoomus ja Perussuomalaiset ovat hallituksessa, voimme luottaa Suomen vihevassaroituvan lisää.
Vierailija kirjoitti:
Tasa-arvo vaatimukset voidaan varmaan pian saada kaikkiin uskontoihin Suomessa. Ei pitäisi olla enää hyväksyttävää syrjiä naisiakaan hautajaisissa, vaikka olisi mikä vaan uskonto.
Ihan hyvin meillä edelleen huseeraa kansankirkossa (ev.lut.) ryhmiä, jotka eivät hyväksy naisia papeiksi. Mm. Päivi Räsäsen tukemina.
Vassareiden arvot on nähty.
Vassarit eivät ole kiinnostuneita suomalaisista. Vassarit ovat enemmän kiinnostunut maahanmuutosta ja veronimijöiden maahantuonnista kuin Persut sen vastustamisesta.
Vasemmistossa on paljon ilkeitä ihmisiä, jotka kannattavat maaha nmuuttoa, wokea, sukupuolen korjausleikkauksia ja muita tuhoisia aatteita, joilla ihmisten ja maan identiteetti voidaan tuhota, vaikka he eivät niistä pidä.
He haluavat pilata yhteiskunnan, koska he ovat yhteiskunnan hylkiöitä ja kateellisena nauttivat tuhon levittämisestä ja keskiluokan kärsimyksistä. Vasemmiston äänestäjät haluavat lisää itsensä kaltaisia hylkiöitä, jotka eivät ole ikinä maksaneet veroja.
Vasemmiston toiminta on itseään ruokkiva epätoivon syöksykierre, mikä lisää vasemmiston äänestäjiä, mutta maan ongelmat vaan kasautuvat.
Valitettavasti lapsesi on epäilyksessään täysin oikeassa.