Käsittämätöntä miten media ei kysy mitään Sofia Virralta. Miksei sitä pyydetä julkisesti irtisanoutumaan setan syrjinnästä?
Nyt se on vaan osoittanut sille tukensa ja saa kontrolloida narratiivia. Joku Vesa kirjoittaa puolustuspuheen ja eikä kukaan tivaa Sofialta mitään. Ei pyydä irtisanoutumaan setan suvaitsemattomasta maalituksesta. Tai ehkei sittenkään käsittämätöntä kun tietää miten legacy media toimii.
https://www.is.fi/sm-liiga/art-2000011870605.html
Ja tämä siis päivänä jolloin perinteinen media haukkuu somea jota ne muutenkin vainoaa koska eivät voi kontrolloida.
Kommentit (9)
Koko vihervasemmisto on pelkkiä koulukiusaajia joiden elämäntehtävä on maalittaa aivan tavallisia ihmisiä kun siltä tuntuu.
Sofia Virran ja koko Vihreän puolueen mielestä maailman suurin rikollinen on joku äijä jota ei huvita pukea jotain paitaa, ei suinkaan Iranin ajatollah tai muutkaan naisia ja seksuaalivähemmistöjä vainoavat mullahit.
Vierailija kirjoitti:
Tässä
Ja se mitä siltä pitää kysyä on irtisanoutuuko setan vaatimasta tunkkaisesta ja laittomasta syrjinnästä, ei itse kontrolloida narratiivia. Niin tehdään aina oikeistopoliitikoille, kysytään irtisanoudutaanko.
Vihreiden puheenjohtaja puhalsi pilliinsä ja maalitti oman joukkueensa pelaajan.
Ei kovin fiksua.
Sitten hän uhriutuu.
No, mitäpä naiselta voisi odottaa.
Tarkennan: naisoletetulta, en näe hänen pronomineja
Vierailija kirjoitti:
Jumaliste että persut on tyhmiä 😄
Onkos se Sofia sitten vaihtanut puoluetta?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Jumaliste että persut on tyhmiä 😄
Onkos se Sofia sitten vaihtanut puoluetta?
Persun mielestä tämä on varmasti paras servaus 10 vuoteen. Niin alhaalla niiden standardit on 😄
Vierailija kirjoitti:
Jumaliste että persut on tyhmiä 😄
miksi haukut itseäsi?
Tässä
https://www.is.fi/sm-liiga/art-2000011870062.html