G: Rehottaako karvoituksesi kaikessa luonnollisuudessaan vai oletko siistinyt sitä enemmän tai vähemmän? Kerro myös ikäsi.
Kommentit (21)
hireveä yrjötys rv 10. hyvä että jaksan käydä suihkussa... ja loppuraskaudesta en viimeksi nähnyt ajella. mies auttoi pari kertaa. olihan se vähän noloa, mun mielestä siis, ei hänen. lähinnä vaan hän pelkäsi tekevänsä haavoja.
ja vinkki vinkki: jos ajelu aiheuttaa punoitus/näppyläreaktion, laita sinkkisalvaa! tehoaa aika hyvin.
No,
olen siistinyt karvoja, eli ovat aika lyhyet, mutta mitään en ole poistanut (olen vaalea ja aika karvaton luonnostaan).
ja ikää on 26v
Todellakin on siistitty, siis kainalot ajelen aina suihkussa, sääret on sileät ja bikinirajat siistit. Varsinkin nyt keväällä, talvella saatta jonkin asteista rehotusta ilmetä... Ja olen 30 ja rapiat.
ensimmäisen kerran luin täältä palstalta, että joku ajelee karvoituksensa kokonaan. Kerroin häpeissäni muutamalle kaverille, miten tietämätön olen, mutta eivät hekään olleet koskaan kuulleetkaan että joku ajelisi alapäänsä paljaaksi.
Olen aina ennen siistinyt ja ajellut sen yli kymmenen vuoden ajan, mutta nyt tässä toisessa raskaudessa on niin tajuttomat liitoskivut, että annan itselleni kiitettävän arvosanan jo siitä, että saan edes alapääni pestyä kerran päivässä kunnolla. Ajelusta ei tulisi mitään... :(
Haittapuoli onkin se, että kun mies haluaisi antaa suuseksiä, ja minä taas en siihen pysty suostumaan kun ahdistaa tuo alapään tilanne. :(
Onneksi enää 5viikkoa laskettuun aikaan, niin eiköhän jo kesällä päästä ajelemaan ja olemaan ihmisiksi!
Ällöä, ällöä, ällöä...
Epäreilua; esikoista odottaessa onnistu ajelu vielä laitokselle lähtiessä.
olen siis 27v.
Miten joku ei ole ennen kuullutkaan ajelusta?
Itse olen tosiaan reilun 10v ajan ajellut itseni joko täysin posliiniksi, taikka sitten siten että jättänyt eteen pienen " kolmion" . Eli koskaan en häpyhuulien kohdalla ole antanut karvoja kasvaa sen jälkeen kun aloitin ajelun. ...paitsi nyt, ja näky on silmilleni järkyttävä!!!! :(
Ja niin moni tuttavani on tehnyt samaa aina!
kainalot ja sääret ajan sileiksi. Alapäästä ajan häpyhuulet paljaaksi. Edestä vain siistin vähän sivulta bikinirajoja, iho ei kestä enempää.
Ikää vähän yli 30.
Eli kun karvat valloittivat kehoni, aloitin sillä silmän räpäyksellä ajelun.
Häpyhuulet ei ole juuri koskaan nähneet yli sentin mittaista karvankasvua. Ei myöskään kainaloni. Tuskin jalkakarvani edes kasvavat sen pituisiksi?
Ja 24v, tummat kihartuvat normaali karvoituksen omaava..
nippuun ja leikkaan pisimmät. Ikää 46 v. PS. Eipä ole tullut kysyttyä ystävien tuhveroista.
Häpyhuulien alueen olen aina pitänyt karvattomana. Ja loput karvat pois kokonaan, tai pieni tupsu on tullut jätettyä.
Nyt tosin aloitin valoimpulssilla pysyvästi karvojeni poiston. Kävin 4 kertaa ja nyt raskauden ilmettyä hoito on keskeytetty. Tulos on ollut odotuksiani parempi.
kahden äippä 33 v.
yököttää karvaisuus. Mulla tumma vahva karvoitus (sukurasite) enkä vois kuvitellakaan että päästäisin rehoittamaan.
Tämä 10 v. pysynyt tapa on vaikea muuttaa, sillä tosiaan en viihdy karvaisena. Toista odotan 28v.
Aikaisemmin kuin vain siistin bikinirajaa silloin tällöin sain aina hirveesti punaisia näppyjä ko. alueelle.
Nyt näppyjä ei ole tullut lainkaan. Ja ikää 32v.
ikä 29. kait se johtuu pornon kattelusta...
Tälleen ei ole ihan niin " paljasolo" käydessäni esim. muksujen kanssa uimahallissa.
Kesäisin kokoposliinina on tullut pidettyä. Ja ikä 30+
Kainalot ajelen aina
sääret ajoittain kesäisin
Bikinirajat siistin vain jos esim. kylpyläreissu
Kutina on mieletön jo noiden säärien ajelun jälkeen kun alkavat kasvaa, siinä syy +laiskuus...
Tosin kesäisin siistin reunoilta sen verran, ettei uikkareiden alta pursua mitään näkyviin...
46v