Paljonko sun uusimmat silmälasit maksoi? 👓
Kommentit (66)
740 €. Pelkät linssit 600 €. Miinusta lähes 10 ja hajataittoa myös.
Muistaakseni 420 euroa kun oli 50 prosentin alennus kehyksistä ja linsseissä Silmäasemalla. Olen vahvasti liki näköinen eli linssit maksaa paljon ilman alennusta.
429e. Kaukolasit parhailla linsseillä ja lähilasit kaupan päälle. Myymälästä ostin.
Vierailija kirjoitti:
Muistaakseni 420 euroa kun oli 50 prosentin alennus kehyksistä ja linsseissä Silmäasemalla. Olen vahvasti liki näköinen eli linssit maksaa paljon ilman alennusta.
Minulle jäi tuolla alennuksella maksettavaa 830 euroa. Linsseissä on kaikki herkut ja ovat hintansa arvoisia.
400€ pelkät moniteholinssit. Kehysten hinta ei tuntunut enää missään 💸
Noin 800 e. Alkaa olla kohta kymmenen vuotta vanhat, pitäisi uusia, mutta näkö ei pahemmin ole muuttunut ja nuo on ehjät, niin en jaksa pitää kiirettä.
Kahdet monitehot alle 200 euroa, vaikka toiset on UV valossa tummuvat
N. 70€/kk. Monitehot x 2 + aurinkolasit. Minulla on Instrumentariumin all inclusive -palvelu, johon kuuluu kolmet lasit ja rajaton linssien vaihto näön muuttuessa. Kehyksiä voi muuttaa kerran vuodessa. Tämä on erinomainen diili kun näkö muuttuu ikänäkövaiheessa useamman kerran vuodessa.
Vierailija kirjoitti:
400€ pelkät moniteholinssit. Kehysten hinta ei tuntunut enää missään 💸
Myymälästä siis ostin ja kehykset maksoi vähemmän kuin ne linssit.
Ja olen työtön, että siinä menikin sitten melkein kahden kuukauden työkkärit. Että silleen. Mitään maksusitoumuksia en saa, kun en ole oikeutettu toimeentulotukeen.
Noin 500e tarjouksessa. 3x ohennettu linssi ja alhaalta hieottu ohkasemmaksi. Kivijalkaliike.
Kivijalkaliikkeestä monitehot + näyttöpäätelasit n. 800e. Jälkimmäiset kuulema tulivat kaupanpäälle.
2 euroa. Lukulaseilla mennään. Optikko nyt ei suoranaisesti kieltänyt noita, vaikka suosittelikin parempia.
Alta 400 € ja myymälästä. Monitehot.