Henkilö joka ei vastaa viesteihin
Kommentit (126)
Siitä ettei vastaa.
Seuraava jankkausaloitus?
Sitä ei kiinnosta. Unohda tyyppi.
En tiedä. Mulla yksi kaveri oli tällainen. Lopulta tulin siihen tulokseen, että hän niin sanotusti ghostasi minut. Ensin selitteli asiaa, mutta lopulta vain jäi yhteydenpito
Siitä ettei halua vastata juuri sinulle eikä juuri silloin kun sinä haluat.
Vitustako minä tiedän miksi joku ei vastaa. Soita sille ja kysy, tai laita vielä viesti kysyäksesi miksi ei vastaa.
Estot, joku rajoitus ettei näe sun viestejä, poistettu sovellus, murjottaa tai on liian kiireinen. Jokin näistä. Kaikki sen merkki että anna olla, jos ei kerran kuulu mitään. Se ei halua olla sun kanssa tekemisissä juuri nyt.
Onhan näitä. Ei vain kiinnosta. Sitten kun kiinnostaa niin otetaan yhteyttä omien asioiden tiimoilta
Jätä rauhaan, ei halua olla tekemisissä kanssasi
Sitä ei kiinnosta.
Tapailumies hiljeni eikä jostain syystä ole nähnyt viestiä kolmeen viikkoon. Jokohan sitä uskoisi.
Se että sinä laitat jollekulle viestiä, ei muodosta yhtenäistä sopimusta siitä että se vastaanottaja olisi millään tavoin velvollinen vastaamaan.
Lakkasin jo 90-luvun lopulla ihmettelemästä näitä. Kolme epäonnistunutta yhteydenottoa, joilla kullakin on vähintään viikko, mielellää kaksi tai kolmekin väliä. Tällöin poistan yhteystiedot ja laitan myös omalta puoleltani estot päälle.
Mulla on eräs "ystävä" hokenut viimeiset 9 viikkoa, että tahtoisi nähdä. Kun olen ehdottanut päiviä, ei kuulu mitään. Menee pari viikkoa ja alkaa tämä "on niin kiire ollut ja en ole ehtinyt vastaamaan , mutta olihan mulla asiaakin" ja asia on omat murheet. Nyt otin sen asenteen, että tuo ei ole ystäväni vaan "ystävä". Pallo on hänellä.
Mun ystävä etääntyi, kun parisuhde alkoi kariutua. Palasivat takaisin yhteen, mutta luulen, ettei kaikki ole kunnossa. Miehensä on mustis.
Sitä että ei halua olla puhelimen orja ja vastata välittömästi.
Ennen vanhaan saatettiin odottaa kirjettä viikkoja, nyt ei kestetä jos ei minuutissa vastaa viestiin.
Joo tämä on nykyaikaa, valitettavasti. Eikä tosiaan enää mikään pelkkä tinder-ilmiö. Osa kavereistakin jättää vastaamatta wa-viesteihin. Kysyt, että lähdetäänkö tänään uimaan. Lukukuittaus tulee, muttei vastausta. Sitten viikon päästä viesti: sori jäi vastaamatta. Mulla oli muuta menoo.
Ok. Et sit sen witun vähää voinut puhelinta näpytellä ja vain vastata, että ei sovi, kun on muuta menoa?!
Vierailija kirjoitti:
Joo tämä on nykyaikaa, valitettavasti. Eikä tosiaan enää mikään pelkkä tinder-ilmiö. Osa kavereistakin jättää vastaamatta wa-viesteihin. Kysyt, että lähdetäänkö tänään uimaan. Lukukuittaus tulee, muttei vastausta. Sitten viikon päästä viesti: sori jäi vastaamatta. Mulla oli muuta menoo.
Ok. Et sit sen witun vähää voinut puhelinta näpytellä ja vain vastata, että ei sovi, kun on muuta menoa?!
Koska sä olisit varmaan jäänyt tinkaamaan että tuu ny tuu ny , Mikset tuu, ootko paska kaveri
Mun yksi ystävä on kertonut käyneensä ilmeisesti 30 kriisiä läpi ja hän on kertonut tuntevansa jotakin allemuuden tunnetta ym. Ehkä hän tekee tätä tietoisesti tai sitten ei, mutta huomaan hänen muuttuneen minua kohtaan. Olimme ennen samalla alalla ja nyt kun olen valmistumassa uudelle alalle, tuntuu, ettei halua edes puhua asiasta. Lisäksi välttelee näkemistäni. No, en voi hänen ajatuksilleen mitään, mutta valitettavasti välillä tilanne mietityttää. Nyt emme ole nähneet 3 kuukauteen, ei tullut juhlimaan syntymäpäiviäni, ei vastaa viesteihin ym.
Jätä rauhaan.