Puuttuuko miehenne pukeutumiseenne? mies ei hyväksy fakkuja
pitäs kuulema laittaa hametta ja muita suoria housuja. Hän sanoi että huomaa tosta Suski Kuorsestakin että se on juntti kun on aina farkut tai mauton farkkumini päällä. Mitä mieltä? satteko pukee päälle ilman napinoita mitä vaan?
Kommentit (9)
fulta fees fäälifilluä foskaan! Fäin fiehet foulutetaan farkkuja fitämään.
Ystävälläni on mies, joka ei hyväksy naisilla farkkuja. Pitää olla kalliita jakkupukuja, hameita, korkokengät. Ja pitkä tukka. No, minunkin mieheni tykkää kyllä pitkistä hiuksistani.
tarvi niitä kuunnella:) Sitä paitsi mulla on hyvä vaatemaku ja mies tietää sen:)
Ihmeellistä femakkotouhua! Pitää ihan ehdoin tahdoin näyttää mieheltä, että olis itsenäinen nainen.
Siina mielessa miehesi on kylla oikeassa, etta farkkuminihameet ovat mauttomuuden huippu.
Olisi kiva, jos oma miehenikin arvoistaisi enemman pukeutumistani. Vaatekappi taynna hameita ja jakkupukuja, mutta yleensa en jaksa pukeutua muuhun kuin farkkuihin, kun miehelle ei niin ole merkitysta.
mutta pukeudun niinkuin itse haluan. ehkä mauttomuudet mies osaa karsia pois.. ;)
" PÄÄSTÄÄKÖ miehesi sinut sinne ja tänne?" , " PÄÄSTÄTKÖ miehesi kavereiden kanssa sinne sun tänne?" , " ANTAAKO miehesi sinun tehdä sitä tai tätä?"
Herätkää jo AIKUISET IHMISET!
Itsestäänselvää pitäisi olla, että aikuinen ihminen saa pukeutua kuten huvittaa. Toinen asia, mikä olisi myös hyvä sisäistää on sitten se, että jos ei voi sanoa jotain hyvää, voi olla hiljaa. Meillä kyllä kommentoidaan toisen ulkonäköä...Nimittäin aina jos siitä on jotain hyvää sanottavaa. Mies kehuu kauniiksi, sanoo että joku vaate sopii hyvin, saattaa jopa sillä tavalla vaikuttaa päätöksiini, että uloslähteissämme voi sanoa jotain tyyliin " Mikset laittaisi sitä mustaa hametta, se on niiiiin hyvän näköinen sun päällä" , mutta ikinä hän ei ensinnäkään kommentoi jos ei pidä jostain, ja varsinkaan hänelle ei ikinä tulisi mieleenkään sanoa mitää SAAN tai EN SAA laittaa päälle. Eihän sitä valehdella tarvitse, ja kyllä minä joskus huomaan miehen hiljaisuudesta, ettei hän ehkä niin paljon pidä jostain ostamastani vaatteesta, mutta mitä sitten? En minäkään pidä kaikista hänen vaatteistaan. Ja niin huono itsetunto ei saa olla, ettei pukeudu johonkin itseään miellyttävään vaan siksi, ettei joku toinen pidä siitä.
Jos minun mieheni yrittäisi ikinä sanoa minulle mistään asiasta, että tätä ET SAA tehdä, olisi tuo aika pian entinen mies. Ja samoin tulisi kyllä minusta entinen akka nopeasti jos jotain sellaista yrittäisin. Toisaalta se olisi itsestänikin niin absurdia, ettei tarvitse lähteä kokeilemaankaan.
minä valvon itse mieheni pukeutumista. Hän tuppaa pitään liina löysiä farkkuja ja isoja paitjoa joissa hän, koema pitkä mies, ei näytä hyvältä.
Tottakai puutun myös hänen hiusmallinsa enkä anna hänen laikata hiuksiaan liina lyhyiksi.
Itse sitten en pidä napa- enkä nyöripaitoja, hän inhoaa niitä.
niin miehellä ei olisi enää puolisoa vaan sinkuksi pääsisi.