Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

miten menee elämänvalttikortit biisin sanat?

Vierailija
23.01.2007 |

Kiitos. ei löydy netistä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

yhtään miten se alkaa tai mitä siinä on? Muistan paljon lauluja, mutta en niiden nimiä, joten voisin sit yrittää miettiä lisää.

Vierailija
2/3 |
23.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oli isä ja äiti mulla,

oli koti ...(jotakin)

Miksi pitikin pojasta tulla

pelkkä...(jotakin)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja äiti mulla. Oli koti niin turvallinen. Miksi pitikin minusta tulla pelkkä kulkija, tiedä en. Oli talo ja siellä kulta, joka rakasti minua vain. Mutta elämän myrskyihin multa, meni talo ja rakkaimpain. Oli elämän valttikortit, mulla kerran kourassain. Oli avoinna kaikki portit ja ne suljin takanain. Lähdin kotoa maailmalle, jätin elämän onnellisen. Polun lavean vaeltajalle, valot loistivat kutsuen.



Ylläoleva pitäs olla suurinpiirtein oikein, mutta koko biisiä en muista millään. Jossai kohtaa lauletaan että " ei ees katumus enää auta, mitään sillä nyt korjata ei. Kun vanhemmat kätkee jo hauta, ja mun kultani toinen vei." On kyllä niin helvetin synkkä kipale ku olla voi!